18 14's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Midwest Penguins 13-Red - Finished 57th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool Q DVA 14-1 (GL) GLC Ct. 5 at 1/13 4:00 PM Midwest Penguins 13-Red (BG) Won 25-18, 26-24
2 Pool Q SPVB 13 Elite (GL) GLC Ct. 5 at 1/13 5:00 PM SPVB 13 Elite (GL) Won 25-13, 25-18
3 Pool Q Team ONE - 13 Onyx (GL) GLC Ct. 5 at 1/13 7:00 PM Midwest Penguins 13-Red (BG) Won 26-24, 25-12
4 Gold Pool J Motion Volleyball 14 BLU (BG) GLC Ct. 10 at 1/14 8:00 AM Motion Volleyball 14 BLU (BG) Won 25-11, 25-11
5 Gold Pool J Cyclones 14 Black-Adidas (GL) GLC Ct. 10 at 1/14 11:00 AM Cyclones 14 Black-Adidas (GL) Won 25-14, 25-16
6 Gold Pool J SPVB 14 White (GL) GLC Ct. 10 at 1/14 12:00 PM SPVB 14 White (GL) Won 25-19, 21-25, 15-13
7 Bracket F SPVB 13 C-Fed (GL) GLC Ct. 12 at 3/3 8:00 AM SPVB 13 C-Fed (GL) Won 27-25, 25-19
8 Bracket F VC United 145 Elite (GL) GLC Ct. 12 at 3/3 10:00 AM VC United 145 Elite (GL) Won 19-25, 25-15, 15-4
9 Bracket F The Edge 14 Black (GL) GLC Ct. 12 at 3/3 12:00 PM The Edge 14 Black (GL) Won 16-25, 25-20, 15-13
10 Bracket G VC United 131 Elite (GL) GLC Ct. 2 at 3/4 4:00 PM VC United 131 Elite (GL) Won 25-15, 25-21
11 Bracket G D1 Elite G14 Black (GL) GLC Ct. 2 at 3/4 5:00 PM Midwest Penguins 13-Red (BG) Won 25-23, 26-28, 15-13
12 Bracket G VC United 145 Elite (GL) GLC Ct. 1 at 3/4 7:00 PM Midwest Penguins 13-Red (BG) Won 25-17, 20-25, 15-12
13 Bracket G The Edge 14 Black (GL) GLC Ct. 1 at 4/21 4:00 PM Midwest Penguins 13-Red (BG) Won 25-11, 25-16
14 Bracket G IPV 14HP (GL) GLC Ct. 1 at 4/21 6:00 PM IPV 14HP (GL) Won 25-17, 27-25
15 Bracket G Team ONE - 14 Pearl (GL) GLC Ct. 2 at 4/21 8:00 PM Midwest Penguins 13-Red (BG) Won 25-17, 25-27, 15-11
16 Bracket F Rolling Thunder 14 Blue (GL) GLC Ct. 11 at 4/22 8:00 AM Rolling Thunder 14 Blue (GL) Won 25-13, 25-17
17 Bracket F New WAVE 14 Hurricane (GL) GLC Ct. 11 at 4/22 10:00 AM New WAVE 14 Hurricane (GL) Won 25-23, 25-18
18 Bracket F IPV 14HP (GL) GLC Ct. 12 at 4/22 12:00 PM IPV 14HP (GL) Won 25-21, 25-16
19 Bracket G D1 Elite G14 Black (GL) GLC Ct. 2 at 5/19 4:00 PM D1 Elite G14 Black (GL) Won 13-25, 25-15, 15-9
20 Bracket G IPV 14HP (GL) GLC Ct. 2 at 5/19 5:00 PM Midwest Penguins 13-Red (BG) Won 26-24, 25-16
21 Bracket G SWVBC G14 BLUE (BG) GLC Ct. 1 at 5/19 7:00 PM SWVBC G14 BLUE (BG) Won 27-25, 25-11
22 Bracket H Fusion 14 Cardinal (GL) GLC Ct. 3 at 5/20 3:00 PM Fusion 14 Cardinal (GL) Won 18-25, 28-26, 15-10
23 Bracket H Fusion 14 Black (GL) GLC Ct. 3 at 5/20 5:00 PM Fusion 14 Black (GL) Won 25-16, 25-19
24 Bracket H IPV 14HP (GL) GLC Ct. 4 at 5/20 7:00 PM IPV 14HP (GL) Won 25-20, 23-25, 15-13

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Beyer, Rachel Head Coach
Honerlaw, Rebecca Assistant Coach
Siebert, Dale Assistant Coach
Siebert, Janice Team Representative
Ehrlich, Allison 18
Erman, Abigail 27
Gundrum, Clare 13
Hamilton, Avary 16
Hemmer, Ella 15
Johnson, Ava 25
MacCudden, Emma 7
McGath, Madelin 10
Trafficante, Mya 28
Willoughby, Ima 8
Wiza, Mayson 12
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta