18 14's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

VC United 142 Elite

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool V Team ONE - 14 Sapphire (GL) GLC Ct. 10 at 1/13 4:00 PM VC United 142 Elite (GL) Won 25-9, 25-14
2 Pool V New WAVE 13 Lightning (GL) GLC Ct. 10 at 1/13 6:00 PM VC United 142 Elite (GL) Won 25-8, 25-8
3 Pool V IPV 14HP (GL) GLC Ct. 10 at 1/13 8:00 PM VC United 142 Elite (GL) Won 25-12, 25-14
4 Gold Pool G WVA 13-Black (BG) GLC Ct. 7 at 1/14 9:00 AM WVA 13-Black (BG) Won 25-13, 27-25
5 Gold Pool G D1 Elite G14 Green (GL) GLC Ct. 7 at 1/14 11:00 AM VC United 142 Elite (GL) Won 25-20, 17-25, 15-7
6 Gold Pool G Top Flight 14 Theta (GL) GLC Ct. 7 at 1/14 1:00 PM Top Flight 14 Theta (GL) Won 20-25, 25-23, 15-13
7 Bracket E New WAVE 14 Hurricane (GL) GLC Ct. 9 at 3/3 8:00 AM VC United 142 Elite (GL) Won 25-19, 25-10
8 Bracket E Midwest Penguins 14-Red (BG) GLC Ct. 9 at 3/3 11:00 AM VC United 142 Elite (GL) Won 21-25, 25-16, 15-12
9 Bracket E Triple Ace 14 Black (GL) GLC Ct. 9 at 3/3 1:00 PM VC United 142 Elite (GL) Won 25-20, 25-16
10 Bracket D Fusion 14 Silver (GL) GLC Ct. 8 at 3/4 9:00 AM VC United 142 Elite (GL) Won 22-25, 25-23, 15-3
11 Bracket D WVA 13-Black (BG) GLC Ct. 8 at 3/4 11:00 AM WVA 13-Black (BG) Won 25-27, 25-20, 17-15
12 Bracket D SPVB 13 Elite (GL) GLC Ct. 8 at 3/4 1:00 PM VC United 142 Elite (GL) Won 25-21, 25-17
13 Bracket C Ignite14 Elite (HO) GLC Ct. 5 at 4/21 8:00 AM VC United 142 Elite (GL) Won 25-18, 28-26
14 Bracket C Team One - 14 Onyx (GL) GLC Ct. 5 at 4/21 11:00 AM VC United 142 Elite (GL) Won 25-20, 18-25, 15-6
15 Bracket C Motion Volleyball 14 BLU (BG) GLC Ct. 5 at 4/21 1:00 PM Motion Volleyball 14 BLU (BG) Won 27-25, 25-16
16 Bracket B MKE Sting 13 Black (BG) GLC Ct. 4 at 4/22 8:00 AM MKE Sting 13 Black (BG) Won 21-25, 25-14, 15-11
17 Bracket B Motion Volleyball 14 BLU (BG) GLC Ct. 4 at 4/22 10:00 AM Motion Volleyball 14 BLU (BG) Won 19-25, 25-16, 15-12
18 Bracket B Team One - 14 Onyx (GL) GLC Ct. 4 at 4/22 12:00 PM Team One - 14 Onyx (GL) Won 25-20, 25-16
19 Bracket C Top Flight 14 Theta (GL) GLC Ct. 6 at 5/19 9:00 AM Top Flight 14 Theta (GL) Won 10-25, 25-19, 15-12
20 Bracket C WVA 13-Black (BG) GLC Ct. 6 at 5/19 10:00 AM VC United 142 Elite (GL) Won 25-18, 25-16
21 Bracket C EVC 14 National (GL) GLC Ct. 5 at 5/19 12:00 PM VC United 142 Elite (GL) Won 26-24, 25-18
22 Bracket C Top Flight 14 Theta (GL) GLC Ct. 5 at 5/20 9:00 AM VC United 142 Elite (GL) Won 25-11, 25-10
23 Bracket C New WAVE 14 Tsunami (GL) GLC Ct. 5 at 5/20 11:00 AM VC United 142 Elite (GL) Won 25-23, 25-18
24 Bracket C New WAVE 13 Thunder (GL) GLC Ct. 5 at 5/20 1:00 PM Undecided

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
King, Alyssa Head Coach
Schulze, Eric Team Representative
Dobnick, Madyson 5
Hasz, Sylvia 43
Heidel, Olivia 11
Irvin, Ava 2
Noakes, Grace 42
Richardson, Isabella 35
Sheean, Jaycie 8
Shields, Kate 44
Ziegler, Sarah 33
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta