18 14's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Club 1 14 Red

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool P SPVB 13 Blue (GL) GLC Ct. 4 at 1/13 4:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-18, 25-12
2 Pool P Capital 14 Navy (BG) GLC Ct. 4 at 1/13 6:00 PM Capital 14 Navy (BG) Won 22-25, 25-11, 15-4
3 Pool P MKE Sting 13 Gold (BG) GLC Ct. 4 at 1/13 8:00 PM MKE Sting 13 Gold (BG) Won 25-27, 25-17, 15-4
4 Silver Pool K VC United 132 Elite (GL) GLC Ct. 11 at 1/14 4:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-10, 25-10
5 Silver Pool K SWVBC G13 BLUE (BG) GLC Ct. 11 at 1/14 6:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-19, 25-16
6 Silver Pool K VC United 131 Elite (GL) GLC Ct. 11 at 1/14 8:00 PM VC United 131 Elite (GL) Won 25-12, 23-25, 15-8
7 Bracket I SPVB 14 CTE (GL) GLC Ct. 6 at 3/3 4:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-16, 25-15
8 Bracket I Fusion 14 Black (GL) GLC Ct. 6 at 3/3 6:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-15, 25-12
9 Bracket I Midwest Penguins 13-Black (BG) GLC Ct. 5 at 3/3 8:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-20, 25-23
10 Bracket H Triple Ace 13 Black (GL) GLC Ct. 4 at 3/4 4:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-13, 25-14
11 Bracket H Midwest Penguins 13-Black (BG) GLC Ct. 4 at 3/4 6:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-11, 25-20
12 Bracket H Krush VBC 14 National (LK) GLC Ct. 3 at 3/4 8:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-21, 25-21
13 Bracket G Krush VBC 13 National (LK) GLC Ct. 2 at 4/21 4:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-17, 25-20
14 Bracket G Team ONE - 14 Pearl (GL) GLC Ct. 2 at 4/21 6:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 27-25, 22-25, 15-3
15 Bracket G IPV 14HP (GL) GLC Ct. 1 at 4/21 8:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-19, 25-8
16 Bracket F Energy 14U - Elite (GL) GLC Ct. 12 at 4/22 9:00 AM Club 1 14 Red (GL) Won 21-25, 26-24, 15-11
17 Bracket F Wildcat Jrs. 14 Purple (GL) GLC Ct. 12 at 4/22 11:00 AM Club 1 14 Red (GL) Won 25-23, 25-21
18 Bracket F Motion Volleyball 14 GRN (BG) GLC Ct. 11 at 4/22 1:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-19, 22-25, 15-13
19 Bracket E Midwest Penguins 14-Red (BG) GLC Ct. 10 at 5/19 9:00 AM Undecided

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule
1 Bracket E GLC Ct. 10 at 5/19 8:00 AM
2 Bracket E GLC Ct. 10 at 5/19 10:00 AM

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Sackett, Cory Assistant Coach
Trone, Lauren Head Coach
Bolek, Jenna 42
Burson, Anna 35
Charles, Taylor 49
Kent, Natalie 54
Knight, Angela 50
Nord, Kenna 17
Patch, Alexandria 48
Ray, Lillian 51
Stamatis, Gabrielle 41
Wolak, Emma 18
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta