18 14's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

SPVB 14 Blue - Finished 36th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool W Wisconsin Premier 14 Teal (BG) GLC Ct. 11 at 1/13 3:00 PM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-13, 25-15
2 Pool W Krush VBC 14 National (LK) GLC Ct. 11 at 1/13 6:00 PM SPVB 14 Blue (GL) Won 25-11, 21-25, 15-11
3 Pool W Motion Volleyball 13 GRN (BG) GLC Ct. 11 at 1/13 7:00 PM SPVB 14 Blue (GL) Won 25-7, 25-8
4 Gold Pool D MKE Sting 14 White (BG) GLC Ct. 4 at 1/14 8:00 AM MKE Sting 14 White (BG) Won 25-17, 25-10
5 Gold Pool D MKE Sting 13 Black (BG) GLC Ct. 4 at 1/14 11:00 AM MKE Sting 13 Black (BG) Won 25-16, 25-14
6 Gold Pool D D1 Elite G14 White (GL) GLC Ct. 4 at 1/14 12:00 PM SPVB 14 Blue (GL) Won 25-15, 25-14
7 Bracket E Midwest Penguins 14-Red (BG) GLC Ct. 9 at 3/3 9:00 AM Midwest Penguins 14-Red (BG) Won 25-15, 25-23
8 Bracket E New WAVE 14 Hurricane (GL) GLC Ct. 9 at 3/3 10:00 AM New WAVE 14 Hurricane (GL) Won 26-24, 25-16
9 Bracket E Cyclones 14 Black-Adidas (GL) GLC Ct. 10 at 3/3 12:00 PM SPVB 14 Blue (GL) Won 25-16, 25-22
10 Bracket F Team ONE - 14 Pearl (GL) GLC Ct. 12 at 3/4 8:00 AM SPVB 14 Blue (GL) Won 25-5, 25-16
11 Bracket F Wildcat Jrs. 14 Purple (GL) GLC Ct. 12 at 3/4 11:00 AM Wildcat Jrs. 14 Purple (GL) Won 22-25, 26-24, 15-9
12 Bracket F Rolling Thunder 14 Blue (GL) GLC Ct. 12 at 3/4 1:00 PM Rolling Thunder 14 Blue (GL) Won 25-16, 25-18
13 Bracket F Cyclones 14 Black-Adidas (GL) GLC Ct. 11 at 4/21 9:00 AM SPVB 14 Blue (GL) Won 23-25, 25-17, 15-13
14 Bracket F VC United 144 Elite (GL) GLC Ct. 11 at 4/21 11:00 AM VC United 144 Elite (GL) Won 25-19, 20-25, 15-12
15 Bracket F Motion Volleyball 14 GRN (BG) GLC Ct. 12 at 4/21 1:00 PM SPVB 14 Blue (GL) Won 25-17, 25-23
16 Bracket E Top Flight 14 Sigma (GL) GLC Ct. 9 at 4/22 8:00 AM SPVB 14 Blue (GL) Won 25-17, 20-25, 15-9
17 Bracket E Ignite 14 Select (HO) GLC Ct. 9 at 4/22 11:00 AM SPVB 14 Blue (GL) Won 25-11, 18-25, 16-14
18 Bracket E VC United 131 Elite (GL) GLC Ct. 9 at 4/22 1:00 PM VC United 131 Elite (GL) Won 25-16, 25-16
19 Bracket D Midwest Penguins 14-Black (BG) GLC Ct. 8 at 5/19 8:00 AM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-15, 25-21
20 Bracket D VC United 131 Elite (GL) GLC Ct. 8 at 5/19 10:00 AM VC United 131 Elite (GL) Won 25-16, 25-23
21 Bracket D Ignite14 Elite (HO) GLC Ct. 8 at 5/19 12:00 PM SPVB 14 Blue (GL) Won 25-17, 26-24
22 Bracket E D1 Elite G14 Green (GL) GLC Ct. 10 at 5/20 8:00 AM SPVB 14 Blue (GL) Won 25-19, 25-13
23 Bracket E Top Flight 14 Sigma (GL) GLC Ct. 10 at 5/20 11:00 AM SPVB 14 Blue (GL) Won 24-26, 25-15, 15-11
24 Bracket E Wildcat Jrs. 14 Black (GL) GLC Ct. 9 at 5/20 1:00 PM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-11, 25-20

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Gallinati, Angela Head Coach
Stapleton, Luke Team Representative
Bertulis, Emily 64
Bludgen, Emma 8
Gawne, Maddy 50
Krause, Hailey 35
Noworul, Alyssa 29
Pilafas, Maura 44
Selman, Ella 83
Stein, Mackenzie 71
Sullivan, Halle 51
Wehrli, Hope 87
White, Delainy 33
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta