18 14's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

MKE Sting 13 White - Finished 56th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool B SPVB 14 Elite (GL) GLC Ct. 2 at 1/13 8:00 AM SPVB 14 Elite (GL) Won 25-11, 25-6
2 Pool B River City 14 Blue (BG) GLC Ct. 2 at 1/13 11:00 AM River City 14 Blue (BG) Won 14-25, 25-22, 15-7
3 Pool B The Edge 14 Red (GL) GLC Ct. 2 at 1/13 12:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 25-17, 25-14
4 Silver Pool B Club 1 14 White (GL) GLC Ct. 2 at 1/14 3:00 PM Club 1 14 White (GL) Won 14-25, 25-17, 15-13
5 Silver Pool B Fusion 13 Crimson (GL) GLC Ct. 2 at 1/14 5:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 25-14, 25-5
6 Silver Pool B Triple Ace 14 Blue (GL) GLC Ct. 2 at 1/14 8:00 PM Triple Ace 14 Blue (GL) Won 25-23, 25-22
7 Bracket K SPVB 13 Pre (GL) GLC Ct. 10 at 3/3 4:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 25-14, 25-18
8 Bracket K SPVB 13 Navy (GL) GLC Ct. 10 at 3/3 6:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 25-15, 25-12
9 Bracket K SPVB 13 Blue (GL) GLC Ct. 9 at 3/3 8:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 25-7, 25-18
10 Bracket J Fusion 13 Silver (GL) GLC Ct. 8 at 3/4 4:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 25-14, 25-20
11 Bracket J SPVB 14 CTE (GL) GLC Ct. 8 at 3/4 6:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 20-25, 27-25, 15-13
12 Bracket J SPVB 13 Navy (GL) GLC Ct. 7 at 3/4 8:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 25-13, 25-8
13 Bracket I Triple Ace 13 Black (GL) GLC Ct. 6 at 4/21 4:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 25-17, 25-7
14 Bracket I Club 1 13 Red (GL) GLC Ct. 6 at 4/21 6:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 25-10, 25-17
15 Bracket I SPVB 14 CTE (GL) GLC Ct. 5 at 4/21 8:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 28-26, 25-17
16 Bracket H Krush VBC 13 National (LK) GLC Ct. 4 at 4/22 4:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 22-25, 25-12, 15-3
17 Bracket H Midwest Penguins 13-Black (BG) GLC Ct. 4 at 4/22 6:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 25-22, 25-15
18 Bracket H D1 Elite G14 Black (GL) GLC Ct. 3 at 4/22 8:00 PM D1 Elite G14 Black (GL) Won 25-17, 14-25, 15-8
19 Bracket G IPV 14HP (GL) GLC Ct. 2 at 5/19 3:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 25-15, 25-13
20 Bracket G D1 Elite G14 Black (GL) GLC Ct. 2 at 5/19 6:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 24-26, 25-14, 15-8
21 Bracket G Energy 14U - Elite (GL) GLC Ct. 1 at 5/19 8:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 23-25, 25-11, 19-17
22 Bracket F Wildcat Jrs. 14 Purple (GL) GLC Ct. 12 at 5/20 9:00 AM MKE Sting 13 White (BG) Won 11-25, 26-24, 16-14
23 Bracket F Energy 14U - Elite (GL) GLC Ct. 12 at 5/20 11:00 AM MKE Sting 13 White (BG) Won 25-22, 25-21
24 Bracket F Krush VBC 14 National (LK) GLC Ct. 11 at 5/20 1:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 28-30, 25-13, 15-12

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Berzins, Gundars Head Coach
Houk, Colleen Team Representative
Young, Morgan Assistant Coach
Baish, Mallory 30
Berezowitz, Molly 15
Duff, Sarah 28
Karnowski, Maya 17
Kern, Ella 11
Lipski, Isabella 36
Mullen, Sofia 37
Packer, Ella 41
Rakowski, Kendall 38
Zabinski, Mallory 25
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta