2018 Great Lakes Volleyball League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

D1 Regional G14 Silver - Finished 66th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Jan20 P11 VC United 141 Premier (GL) Ct.1 Top Flight at 1/20 3:00 PM VC United 141 Premier (GL) Won 25-19, 25-11
2 Jan20 P11 New WAVE 14 Fire (GL) Ct.1 Top Flight at 1/20 6:00 PM New WAVE 14 Fire (GL) Won 25-17, 25-18
3 Jan20 P11 CVA 13U GOLD (GL) Ct.1 Top Flight at 1/20 7:00 PM CVA 13U GOLD (GL) Won 26-24, 25-20
4 Jan21 G2P25 Energy Surge 14U - White (GL) Ct.10 Top Flight at 1/21 4:00 PM D1 Regional G14 Silver (GL) Won 25-23, 25-21
5 Jan21 G2P25 Top Flight 14 Nu (GL) Ct.10 Top Flight at 1/21 5:00 PM D1 Regional G14 Silver (GL) Won 26-28, 25-15, 15-10
6 Jan21 G2P25 Club 1 13 Blue (GL) Ct.10 Top Flight at 1/21 7:00 PM Club 1 13 Blue (GL) Won 25-22, 25-21
7 Feb10 Brkt H Ignite 13 Elite (HO) Ct.4 Velocity at 2/10 8:00 AM Ignite 13 Elite (HO) Won 25-17, 25-17
8 Feb10 Brkt H Wildcat Jrs. 13 Premier (GL) Ct.4 Velocity at 2/10 10:00 AM Wildcat Jrs. 13 Premier (GL) Won 25-17, 25-21
9 Feb10 Brkt H Evolution 13U (GL) Ct.4 Velocity at 2/10 12:00 PM D1 Regional G14 Silver (GL) Won 18-25, 25-23, 15-13
10 Feb11 Brkt I Fusion 14 Spark (GL) Ct.5 Energy at 2/11 9:00 AM Fusion 14 Spark (GL) Won 25-16, 25-13
11 Feb11 Brkt I CVA 13U GOLD (GL) Ct.5 Energy at 2/11 10:00 AM CVA 13U GOLD (GL) Won 26-24, 27-25
12 Feb11 Brkt I Club Momentum 14 White (GL) Ct.5 Energy at 2/11 12:00 PM D1 Regional G14 Silver (GL) Won 25-10, 15-25, 15-10
13 Feb24 Brkt J Energy Surge 14U - White (GL) Ct.4 Fusion at 2/24 3:00 PM Energy Surge 14U - White (GL) Won 25-18, 25-13
14 Feb24 Brkt J Club 1 14 Black (GL) Ct.4 Fusion at 2/24 5:00 PM D1 Regional G14 Silver (GL) Won 25-21, 27-25
15 Feb24 Brkt J Club 1 13 Blue (GL) Ct.3 Fusion at 2/24 7:00 PM Club 1 13 Blue (GL) Won 25-23, 15-25, 15-12
16 Feb25 Brkt K Kane County 14 Gold (GL) Ct.3 Top Flight at 2/25 3:00 PM D1 Regional G14 Silver (GL) Won 25-7, 25-10
17 Feb25 Brkt K Energy Surge 13U - Blue (GL) Ct.3 Top Flight at 2/25 6:00 PM D1 Regional G14 Silver (GL) Won 25-15, 25-17
18 Feb25 Brkt K GLCYA L3 Red (GL) Ct.3 Top Flight at 2/25 8:00 PM GLCYA L3 Red (GL) Won 13-25, 26-24, 15-13
19 Mar17Brkt J Club Momentum 14 White (GL) Ct.10 Top Flight at 3/17 8:00 AM D1 Regional G14 Silver (GL) Won 25-18, 25-11
20 Mar17Brkt J GLCYA L3 Red (GL) Ct.10 Top Flight at 3/17 11:00 AM GLCYA L3 Red (GL) Won 27-25, 25-20
21 Mar17Brkt J Pipeline 13 Black (GL) Ct.10 Top Flight at 3/17 1:00 PM D1 Regional G14 Silver (GL) Won 25-18, 25-11
22 Mar18Brkt I Top Flight 14 Kappa (GL) Ct.5 Top Flight at 3/18 3:00 PM D1 Regional G14 Silver (GL) Won 25-13, 25-23
23 Mar18Brkt I Club 1 13 Blue (GL) Ct.5 Top Flight at 3/18 6:00 PM D1 Regional G14 Silver (GL) Won 25-16, 25-10
24 Mar18Brkt I GLCYA L3 Red (GL) Ct.5 Top Flight at 3/18 8:00 PM D1 Regional G14 Silver (GL) Won 26-24, 25-17

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Hoffman, Joanna Chaperone
Jacobson, Benjamin Team Representative
Jensen, Derek Assistant Coach
Stoczynski, Rebecca Head Coach
Barasa, Amanada 35
Djencic, Hanna 6
Fishman, Samantha 92
Forowycz, Liliana 21
Gibbons, Maeve 26
Harris, Kathryn 50
Jaros, Grace 36
Pearson-Ybarra, Ria 27
Pinc, Sophia 22
Smith, Audrey 77
Stulac, Mia 11
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta