18 14's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Wisconsin Premier 14 Teal - Finished 7th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool W SPVB 14 Blue (GL) GLC Ct. 11 at 1/13 3:00 PM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-13, 25-15
2 Pool W Motion Volleyball 13 GRN (BG) GLC Ct. 11 at 1/13 5:00 PM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-9, 25-3
3 Pool W Krush VBC 14 National (LK) GLC Ct. 11 at 1/13 8:00 PM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-12, 25-15
4 Gold Pool F Motion Volleyball 14 GRN (BG) GLC Ct. 6 at 1/14 9:00 AM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-14, 25-9
5 Gold Pool F Ignite14 Elite (HO) GLC Ct. 6 at 1/14 11:00 AM Ignite14 Elite (HO) Won 25-15, 17-25, 16-14
6 Gold Pool F Midwest Penguins 14-Black (BG) GLC Ct. 6 at 1/14 1:00 PM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-23, 25-8
7 Bracket B Top Flight 14 Theta (GL) GLC Ct. 4 at 3/3 8:00 AM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-19, 25-12
8 Bracket B Ignite14 Elite (HO) GLC Ct. 4 at 3/3 11:00 AM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-13, 25-20
9 Bracket B WVA 14-Black (BG) GLC Ct. 3 at 3/3 1:00 PM WVA 14-Black (BG) Won 25-16, 17-25, 15-9
10 Bracket A MKE Sting 14 Gold (BG) GLC Ct. 2 at 3/4 8:00 AM MKE Sting 14 Gold (BG) Won 25-16, 25-23
11 Bracket A WVA 14-Black (BG) GLC Ct. 2 at 3/4 10:00 AM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-23, 25-18
12 Bracket A MKE Sting 14 Black (BG) GLC Ct. 1 at 3/4 12:00 PM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 26-24, 25-23
13 Bracket A 414 - 14 Elite (BG) GLC Ct. 1 at 4/21 9:00 AM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-23, 21-25, 15-5
14 Bracket A SPVB 14 Elite (GL) GLC Ct. 1 at 4/21 11:00 AM SPVB 14 Elite (GL) Won 25-11, 25-18
15 Bracket A MKE Sting 14 White (BG) GLC Ct. 2 at 4/21 1:00 PM MKE Sting 14 White (BG) Won 27-25, 26-24
16 Bracket A SPVB 14 Red (GL) GLC Ct. 1 at 4/22 9:00 AM SPVB 14 Red (GL) Won 18-25, 25-20, 15-12
17 Bracket A MKE Sting 13 Gold (BG) GLC Ct. 1 at 4/22 10:00 AM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-16, 25-18
18 Bracket A MKE Sting 14 Black (BG) GLC Ct. 1 at 4/22 12:00 PM MKE Sting 14 Black (BG) Won 25-11, 25-16
19 Bracket B SPVB 13 Elite (GL) GLC Ct. 3 at 5/19 8:00 AM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-13, 25-20
20 Bracket B Motion Volleyball 14 BLU (BG) GLC Ct. 3 at 5/19 11:00 AM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-23, 25-23
21 Bracket B WVA 14-Black (BG) GLC Ct. 3 at 5/19 1:00 PM WVA 14-Black (BG) Won 25-20, 25-15
22 Bracket A MKE Sting 14 Gold (BG) GLC Ct. 2 at 5/20 8:00 AM MKE Sting 14 Gold (BG) Won 25-15, 23-25, 15-7
23 Bracket A WVA 14-Black (BG) GLC Ct. 2 at 5/20 10:00 AM WVA 14-Black (BG) Won 25-19, 24-26, 15-13
24 Bracket A Motion Volleyball 14 BLU (BG) GLC Ct. 2 at 5/20 12:00 PM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-21, 25-22

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Baker, Amber Assistant Coach
Baker, Susan Head Coach
Busalacchi, Angela 18
Daute, Autumn 29
Evans, Maya 8
Gillen, Elise 20
Johnson, Caitlin 7
Larson, Taylor 15
Magee, Gabriela 23
Raasch, Nora 4
Rottier, Elizabeth 13
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta