18 16's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

D1 Elite G15 Green - Finished 139th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool L New WAVE 16 Tsunami (GL) GLC Ct. 7 at 1/20 3:00 PM New WAVE 16 Tsunami (GL) Won 25-5, 25-16
2 Pool L Rolling Thunder 15 Blue (GL) GLC Ct. 7 at 1/20 6:00 PM Rolling Thunder 15 Blue (GL) Won 25-15, 25-20
3 Pool L CI ELITE 16-NAVY (GL) GLC Ct. 7 at 1/20 7:00 PM CI ELITE 16-NAVY (GL) Won 25-11, 25-16
4 Silver Pool K Fusion 15 Cardinal (GL) TFL Ct. 6 at 1/21 9:00 AM D1 Elite G15 Green (GL) Won 26-24, 25-22
5 Silver Pool K The Edge 16 Black (GL) TFL Ct. 6 at 1/21 10:00 AM The Edge 16 Black (GL) Won 25-14, 25-18
6 Silver Pool K VC United 163 Elite (GL) TFL Ct. 6 at 1/21 12:00 PM VC United 163 Elite (GL) Won 25-18, 21-25, 15-12
7 Bracket P SPVB 15 Pre (GL) TFL Ct. 4 at 2/10 3:00 PM SPVB 15 Pre (GL) Won 25-20, 25-13
8 Bracket P Lions South 15-1 (GL) TFL Ct. 4 at 2/10 5:00 PM Lions South 15-1 (GL) Won 25-23, 25-19
9 Bracket P Rolling Thunder 15 Blue (GL) TFL Ct. 4 at 2/10 7:00 PM D1 Elite G15 Green (GL) Won 25-21, 8-25, 15-10
10 Bracket Q Lions Woodridge 16-2 (GL) TFL Ct. 6 at 2/11 3:00 PM Lions Woodridge 16-2 (GL) Won 25-21, 25-11
11 Bracket Q Cyclones 15E Black-Adidas (GL) TFL Ct. 6 at 2/11 5:00 PM Cyclones 15E Black-Adidas (GL) Won 15-25, 26-24, 16-14
12 Bracket Q Lions South 15-1 (GL) TFL Ct. 6 at 2/11 7:00 PM Lions South 15-1 (GL) Won 25-19, 22-25, 15-12
13 Bracket R New WAVE 15 Hurricane (GL) GLC Ct. 12 at 2/25 4:00 PM New WAVE 15 Hurricane (GL) Won 25-12, 25-23
14 Bracket R The Edge 15 Red (GL) GLC Ct. 12 at 2/25 5:00 PM D1 Elite G15 Green (GL) Won 25-21, 25-23
15 Bracket R Cyclones 15E Black-Adidas (GL) GLC Ct. 11 at 2/25 7:00 PM D1 Elite G15 Green (GL) Won 25-17, 25-20
16 Pool R-A Triple Ace 16 Blue (GL) GLC Ct. 11 at 4/15 5:00 PM D1 Elite G15 Green (GL) Won 25-13, 28-26
17 Pool R-A Cyclones 15E Green-Adidas (GL) GLC Ct. 11 at 4/15 6:00 PM D1 Elite G15 Green (GL) Won 25-9, 19-25, 15-9
18 Bracket R-B The Edge 15 Black (GL) GLC Ct. 11 at 4/15 8:00 PM D1 Elite G15 Green (GL) Won 25-23, 23-25, 15-11
19 Bracket Q The Edge 15 Black (GL) GLC Ct. 9 at 5/6 4:00 PM The Edge 15 Black (GL) Won 18-25, 25-22, 15-12
20 Bracket Q Rolling Thunder 16 Gold (GL) GLC Ct. 9 at 5/6 5:00 PM Rolling Thunder 16 Gold (GL) Won 22-25, 25-21, 15-7
21 Bracket Q Wisconsin Select 16 (BG) GLC Ct. 10 at 5/6 7:00 PM D1 Elite G15 Green (GL) Won 17-25, 25-22, 17-15
22 Pool R-A Cyclones 15 White-Adidas (GL) GLC Ct. 11 at 5/13 3:00 PM D1 Elite G15 Green (GL) Won 25-23, 24-26, 15-9
23 Pool R-A Wisconsin Premier 15White (BG) GLC Ct. 11 at 5/13 6:00 PM D1 Elite G15 Green (GL) Won 25-20, 25-17
24 Pool R-A Top Flight 16 Sigma (GL) GLC Ct. 11 at 5/13 7:00 PM D1 Elite G15 Green (GL) Won 25-18, 25-19

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Barry, Patrick Head Coach
Jensen, Derek Assistant Coach
Jensen, Derek Chaperone
Mcfall, Paris Team Representative
Barry, Mackenzie 15
Coffey, Jenna 22
Doherty, Erin 3
Eshoo, Emma 8
McDonnell, Ella 14
Menchaca, Sasha 56
Ryan, Ashlyn 17
Sapienza, Cameron 33
Van Ert, Kate 52
Vukic, Julia 4
Zernik, Gabriela 2
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta