Filter
Division:
Team:

Columbia Jrs 15-1 Black

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 PLQ Pools - U adidas NW 16-3 Force (CE) Mt Hood CC 4 at 1/21 9:00 AM Columbia Jrs 15-1 Black (EV) Won 25-12, 25-12
2 PLQ Pools - U Cowlitz 16-3 Red (CE) Mt Hood CC 4 at 1/21 11:00 AM Columbia Jrs 15-1 Black (EV) Won 25-23, 15-25, 15-9
3 PLQ Pools - U NPJ 16-3 Orange (CE) Mt Hood CC 4 at 1/21 1:00 PM Columbia Jrs 15-1 Black (EV) Won 25-22, 15-25, 15-12
4 PLQ Cross - Pls QTUX 2 CC Fusion 16-2 Orange (CE) Mt Hood CC 4 at 1/21 2:15 PM Columbia Jrs 15-1 Black (EV) Won 18-25, 25-23, 15-4
5 PLQ Cross - Pls QTUX 2 TEAM Hiki No 16-2 (CE) Mt Hood CC 3 at 1/21 4:15 PM TEAM Hiki No 16-2 (CE) Won 25-14, 25-19
6 PL1 Pls - Constitution Q DSK 16-2 (CE) Cascade (Vanc) 1 at 2/10 8:00 AM DSK 16-2 (CE) Won 25-23, 25-11
7 PL1 Pls - Constitution Q NPJ 16-3 Orange (CE) Cascade (Vanc) 1 at 2/10 10:00 AM NPJ 16-3 Orange (CE) Won 25-17, 25-16
8 PL1 Pls - Constitution Q Unity 16-1 (CE) Cascade (Vanc) 1 at 2/10 1:00 PM Unity 16-1 (CE) Won 17-25, 25-12, 19-17
9 PL1 Cross - Constitution Aardwolf 16-1 Lahar Een (CE) Cascade (Vanc) 2 at 2/10 3:15 PM Aardwolf 16-1 Lahar Een (CE) Won 25-19, 25-6
10 PL1 Cross - Constitution Empower 16-1 (CE) Cascade (Vanc) 2 at 2/10 5:15 PM Empower 16-1 (CE) Won 25-22
11 PL2 Pls - Columbia T Hillsboro 16-1 Black (CE) Cascade (Vanc) 2 at 3/10 8:00 AM Columbia Jrs 15-1 Black (EV) Won 25-18, 16-25, 15-7
12 PL2 Pls - Columbia T Aces 16-2 Extreme (CE) Cascade (Vanc) 2 at 3/10 10:00 AM Aces 16-2 Extreme (CE) Won 9-25, 25-18, 15-9
13 PL2 Pls - Columbia T Athena 16-4 White (CE) Cascade (Vanc) 2 at 3/10 1:00 PM Columbia Jrs 15-1 Black (EV) Won 25-22, 22-25, 15-6
14 PL2 Cross - Columbia PDX VB 16-2 Red (CE) Cascade (Vanc) 2 at 3/10 3:15 PM Columbia Jrs 15-1 Black (EV) Won 25-15, 25-16
15 PL2 Cross - Columbia Hillsboro 16-1 Black (CE) Cascade (Vanc) 1 at 3/10 5:15 PM Columbia Jrs 15-1 Black (EV) Won 25-23
16 PL3 Pools - Columbia S Cowlitz 16-2 Blue (CE) Kennedy HS 1 at 4/15 8:00 AM Columbia Jrs 15-1 Black (EV) Won 25-19, 25-20
17 PL3 Pools - Columbia S Empower 16-1 (CE) Kennedy HS 1 at 4/15 11:00 AM Columbia Jrs 15-1 Black (EV) Won 25-23, 20-25, 15-13
18 PL3 Pools - Columbia S CCE 15-1 Black (CE) Kennedy HS 1 at 4/15 12:00 PM CCE 15-1 Black (CE) Won 25-19, 26-24
19 PL3 Cross - Columbia JC Volleyball 16-1 (CE) Kennedy HS 2 at 4/15 2:15 PM Columbia Jrs 15-1 Black (EV) Won 25-22, 25-22
20 PL3 Cross - Columbia MHAC 16-1 Black (CE) Kennedy HS 1 at 4/15 4:15 PM Columbia Jrs 15-1 Black (EV) Won 25-21, 29-27

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta