2018 Great Lakes Volleyball League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Fusion 13 Heat - Finished 53rd

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Jan20 P25 D1 Regional G13 Green (GL) Ct.2 Velocity at 1/20 8:00 AM Fusion 13 Heat (GL) Won 25-23, 16-25, 16-14
2 Jan20 P25 GLCYA L3 CTE (GL) Ct.2 Velocity at 1/20 10:00 AM GLCYA L3 CTE (GL) Won 25-17, 25-19
3 Jan20 P25 GLCYA L3 Blue (GL) Ct.2 Velocity at 1/20 1:00 PM Fusion 13 Heat (GL) Won 25-10, 25-20
4 Jan21 G1P2 WI Juniors 14-National (BG) Ct.3 Velocity at 1/21 4:00 PM WI Juniors 14-National (BG) Won 25-18, 25-8
5 Jan21 G1P2 D1 Regional G14 Black (GL) Ct.3 Velocity at 1/21 5:00 PM D1 Regional G14 Black (GL) Won 25-16, 25-15
6 Jan21 G1P2 Chicago Elite 14 Blue (GL) Ct.3 Velocity at 1/21 6:30 PM Chicago Elite 14 Blue (GL) Won 25-16, 25-15
7 Jan21 G1P2 VC United 132 Premier (GL) Ct.3 Velocity at 1/21 7:30 PM VC United 132 Premier (GL) Won 25-18, 23-25, 15-5
8 Feb10 Brkt G VC United 131 Premier (GL) Ct.1 Velocity at 2/10 8:00 AM VC United 131 Premier (GL) Won 25-15, 25-18
9 Feb10 Brkt G Breaker 13 Navy (GL) Ct.1 Velocity at 2/10 10:00 AM Breaker 13 Navy (GL) Won 25-23, 28-30, 16-14
10 Feb10 Brkt G Chicago Elite 13-3 (GL) Ct.2 Velocity at 2/10 12:00 PM Chicago Elite 13-3 (GL) Won 20-25, 25-18, 15-13
11 Feb11 Brkt G Fusion 13 Teal (GL) Ct.1 IBA at 2/11 9:00 AM Fusion 13 Teal (GL) Won 25-21, 23-25, 15-13
12 Feb11 Brkt G Breaker 14 Silver (GL) Ct.1 IBA at 2/11 10:00 AM Breaker 14 Silver (GL) Won 25-20, 25-14
13 Feb11 Brkt G Convoy G14 Black (GL) Ct.2 IBA at 2/11 12:00 PM Fusion 13 Heat (GL) Won 25-12, 25-21
14 Feb24 Brkt H Fusion 14 Spark (GL) Ct.7 Energy at 2/24 3:00 PM Fusion 14 Spark (GL) Won 25-21, 14-25, 15-7
15 Feb24 Brkt H Convoy G14 Black (GL) Ct.7 Energy at 2/24 5:00 PM Fusion 13 Heat (GL) Won 25-9, 25-19
16 Feb24 Brkt H Top Flight 14 Zeta (GL) Ct.6 Energy at 2/24 7:00 PM Top Flight 14 Zeta (GL) Won 25-23, 25-20
17 Feb25 Brkt I Club Momentum 14 White (GL) Ct.5 Energy at 2/25 8:00 AM Fusion 13 Heat (GL) Won 25-15, 21-25, 15-13
18 Feb25 Brkt I GLCYA L3 Blue (GL) Ct.5 Energy at 2/25 11:00 AM Fusion 13 Heat (GL) Won 25-22, 25-17
19 Feb25 Brkt I Energy Surge 14U - White (GL) Ct.5 Energy at 2/25 1:00 PM Fusion 13 Heat (GL) Won 19-25, 25-21, 15-5
20 Mar17Brkt H Top Flight 14 Kappa (GL) Ct.5 Energy at 3/17 4:00 PM Fusion 13 Heat (GL) Won 25-19, 25-18
21 Mar17Brkt H Fusion 13 Teal (GL) Ct.5 Energy at 3/17 6:00 PM Fusion 13 Heat (GL) Won 23-25, 25-14, 15-12
22 Mar17Brkt H GLCYA L3 Elite (GL) Ct.3 Energy at 3/17 8:00 PM Fusion 13 Heat (GL) Won 25-19, 25-12
23 Mar18Brkt G WI Juniors 13-Premier (BG) Ct.3 Energy at 3/18 4:00 PM Fusion 13 Heat (GL) Won 24-26, 25-14, 15-7
24 Mar18Brkt G D1 Regional G13 Green (GL) Ct.3 Energy at 3/18 6:00 PM D1 Regional G13 Green (GL) Won 25-16, 18-25, 16-14
25 Mar18Brkt G Fusion 13 Teal (GL) Ct.3 Energy at 3/18 8:00 PM Fusion 13 Teal (GL) Won 25-17, 10-25, 15-7

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Mccastland, Tim Head Coach
Soller, David Team Representative
Benson, Lauren 29
Commean, Sofia 25
Gemuend, Sofia 40
Kresler, Samantha 4
Leahy, Ava 36
Lech, Alaina 14
Molitor, Sarah 2
Nailor, Lily 7
Vandervoorn, Victoria 6
Woodland, Paige 19
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta