2018 Great Lakes Volleyball League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

IPV 12 Red - Finished 18th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Jan20 P1 Fusion 10 Teal (GL) Ct.1 IBA at 1/20 9:00 AM IPV 12 Red (GL) Won 25-16, 25-18
2 Jan20 P1 D1 Regional G12 Green (GL) Ct.1 IBA at 1/20 11:00 AM IPV 12 Red (GL) Won 25-20, 25-11
3 Jan20 P1 GLCYA L2 Elite (GL) Ct.1 IBA at 1/20 1:00 PM GLCYA L2 Elite (GL) Won 25-14, 20-25, 15-13
4 Jan21 G1P3 Chicago Elite 12-2 (GL) Ct.2 IBA at 1/21 9:00 AM Chicago Elite 12-2 (GL) Won 28-26, 25-13
5 Jan21 G1P3 Top Flight 12 Theta (GL) Ct.2 IBA at 1/21 10:00 AM Top Flight 12 Theta (GL) Won 25-18, 25-6
6 Jan21 G1P3 Fusion 12 Cardinals (GL) Ct.2 IBA at 1/21 12:00 PM Fusion 12 Cardinals (GL) Won 25-16, 25-17
7 Feb10 Brkt C Fusion 12 Orioles (GL) Ct.7 Energy at 2/10 8:00 AM Fusion 12 Orioles (GL) Won 25-19, 9-25, 15-12
8 Feb10 Brkt C GLCYA L2 Gold (GL) Ct.7 Energy at 2/10 10:00 AM IPV 12 Red (GL) Won 25-21, 25-12
9 Feb10 Brkt C GLCYA L2 Blue (GL) Ct.6 Energy at 2/10 12:00 PM IPV 12 Red (GL) Won 25-20, 25-18
10 Feb11 Brkt C Fusion 12 Orioles (GL) Ct.7 Velocity at 2/11 9:00 AM IPV 12 Red (GL) Won 23-25, 25-14, 15-13
11 Feb11 Brkt C Club 1 12 Grouse (GL) Ct.7 Velocity at 2/11 11:00 AM IPV 12 Red (GL) Won 25-9, 25-7
12 Feb11 Brkt C VC United 121 Premier (GL) Ct.7 Velocity at 2/11 1:00 PM VC United 121 Premier (GL) Won 25-22, 25-16
13 Feb24 Brkt B WI Juniors 12-Premier (BG) Ct.4 Top Flight at 2/24 8:00 AM WI Juniors 12-Premier (BG) Won 25-13, 23-25, 15-8
14 Feb24 Brkt B VC United 121 Premier (GL) Ct.4 Top Flight at 2/24 10:00 AM VC United 121 Premier (GL) Won 25-17, 25-22
15 Feb24 Brkt B GLCYA L2 Red (GL) Ct.4 Top Flight at 2/24 12:00 PM IPV 12 Red (GL) Won 25-12, 25-15
16 Feb25 Brkt C VC United 122 Premier (GL) Ct.3 Energy at 2/25 8:00 AM IPV 12 Red (GL) Won 26-24, 25-18
17 Feb25 Brkt C Fusion 12 Orioles (GL) Ct.3 Energy at 2/25 11:00 AM IPV 12 Red (GL) Won 25-10, 25-22
18 Feb25 Brkt C Chicago Elite 12-3 (GL) Ct.1 Energy at 2/25 1:00 PM IPV 12 Red (GL) Won 25-11, 25-14
19 Mar10 Brkt B Ignite 12 Select (HO) Ct.2 Great Lakes Center at 3/10 9:00 AM Ignite 12 Select (HO) Won 25-10, 25-8
20 Mar10 Brkt B Chicago Elite 12-3 (GL) Ct.2 Great Lakes Center at 3/10 10:00 AM IPV 12 Red (GL) Won 25-18, 20-25, 15-13
21 Mar10 Brkt B VC United 121 Premier (GL) Ct.1 Great Lakes Center at 3/10 12:00 PM VC United 121 Premier (GL) Won 25-22, 14-25, 16-14
22 Mar11 Brkt C VC United 122 Premier (GL) Ct.1 Fusion at 3/11 8:00 AM IPV 12 Red (GL) Won 25-14, 25-20
23 Mar11 Brkt C GLCYA L2 Gold (GL) Ct.1 Fusion at 3/11 11:00 AM IPV 12 Red (GL) Won 25-11, 27-25
24 Mar11 Brkt C Fusion 12 Teal (GL) Ct.1 Fusion at 3/11 1:00 PM Fusion 12 Teal (GL) Won 20-25, 25-16, 15-10

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Malenke, Brian Head Coach
Smith, Patricia Assistant Coach
Degnan, Aubrey 5
Del Rio, Megan 8
Fehlberg, Emily 10
Graham, Nina 42
Hoeflich, Stephanie 43
Hojnacki, Isabella 13
Kardatzke, Ella 12
Lumkes, Jennifer 16
Patterson, Eliza 19
Pirvu, Brianna 20
Wool, Jessica 6
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta