Filter
Division:
Team:

Cincy Classics 16 Red - Finished 18th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 B1 Munciana 15 Bulldogs (HO) Munciana 3 at 1/27 9:00 AM Cincy Classics 16 Red (OV) Won 21-25, 25-21, 15-10
2 B1 Tri-State Elite 15 White (PR) Munciana 3 at 1/27 11:00 AM Cincy Classics 16 Red (OV) Won 13-25, 25-17, 21-19
3 B1 Asics KIVA 16 Red (PR) Munciana 3 at 1/27 1:00 PM Asics KIVA 16 Red (PR) Won 25-14, 25-17
4 BB1 Munciana 15 Lorax (HO) Munciana 3 at 1/28 9:00 AM Munciana 15 Lorax (HO) Won 25-16, 25-6
5 BB1 Ethos 16 Adidas Elite (SO) Munciana 3 at 1/28 11:00 AM Ethos 16 Adidas Elite (SO) Won 25-13, 20-25, 15-4
6 C1 Asics KIVA 16 White (PR) KIVA 5 at 2/24 8:00 AM Asics KIVA 16 White (PR) Won 25-17, 25-14
7 C1 Asics KIVA 16 Black (PR) KIVA 5 at 2/24 11:00 AM Asics KIVA 16 Black (PR) Won 22-25, 25-9, 15-2
8 C1 COA 16 Red (HO) KIVA 5 at 2/24 12:00 PM COA 16 Red (HO) Won 25-19, 25-19
9 BC2 Munciana 15 Gators (HO) KIVA 6 at 2/25 9:00 AM Munciana 15 Gators (HO) Won 25-18, 23-25, 15-13
10 BC2 Ethos 15 Adidas Elite (SO) KIVA 6 at 2/25 11:00 AM Ethos 15 Adidas Elite (SO) Won 25-23, 25-15
11 PD2 Lex United 15 Baden (PR) Team IN 4 at 3/17 2:30 PM Lex United 15 Baden (PR) Won 25-19, 22-25, 20-18
12 PD2 Tri-State Elite 15 White (PR) Team IN 4 at 3/17 4:30 PM Tri-State Elite 15 White (PR) Won 25-22, 25-21
13 PD2 Asics KIVA 15 Black (PR) Team IN 4 at 3/17 7:30 PM Asics KIVA 15 Black (PR) Won 26-24, 25-15
14 BD2 Ethos 15 Adidas Elite (SO) Team IN 3 at 3/18 12:30 PM Ethos 15 Adidas Elite (SO) Won 22-25, 26-24, 15-11
15 BD2 South Perf 16 NAT Antuan (SO) Team IN 3 at 3/18 3:30 PM South Perf 16 NAT Antuan (SO) Won 25-18, 25-23
16 E2 K2 15 Orange Matthew (SO) KCC 4 at 5/12 2:30 PM K2 15 Orange Matthew (SO) Won 25-20, 25-15
17 E2 Force 15 Under Armour (PR) KCC 4 at 5/12 4:30 PM Cincy Classics 16 Red (OV) Won 25-19, 25-12
18 E2 Lex United 16 National (PR) KCC 4 at 5/12 7:30 PM Cincy Classics 16 Red (OV) Won 28-26, 26-24
19 BE1 Munciana 15 Pandas (HO) KCC 3 at 5/13 12:30 PM Cincy Classics 16 Red (OV) Won 25-22, 28-26
20 BE1 South Perf 16 NAT Antuan (SO) KCC 3 at 5/13 1:30 PM South Perf 16 NAT Antuan (SO) Won 24-26, 25-15, 15-13
21 BE1 K2 15 Orange Matthew (SO) KCC 4 at 5/13 3:30 PM Cincy Classics 16 Red (OV) Won 25-23, 23-25, 20-18

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Buschur, Ann Head Coach
Barreto, Teresa 1
Brown, Aubreigh 2
Caldwell, Carly 3
Cavicchioni, kayla 4
Cook, Madeline 5
Horn, Elizabeth 6
Keim, Anna 7
McCabe, Maggie 8
Ritenbaugh, Josie 9
Theard, Alexandria 10
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta