2018 GL Windy City Power League (League Dates)
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Skyline 17 National - Finished 10th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 18RD-L1-P3 Sky High 17 Vilsoet (GL) (9) Sky High (CL) 3 at 1/27 8:00 AM Sky High 17 Vilsoet (GL) (9) Won 25-19, 24-26, 15-6
2 18RD-L1-P3 Club W 18 A&L (BG) (3) Sky High (CL) 3 at 1/27 10:00 AM Skyline 17 National (GL) (14) Won 25-20, 26-28, 15-10
3 18RD-L1-P3 Stateline 18-1 (GL) (8) Sky High (CL) 3 at 1/27 1:00 PM Skyline 17 National (GL) (14) Won 25-23, 27-29, 15-13
4 18RD-L2-P2 Sky High 18 Vilsoet (GL) (2) Adversity Ct 6 at 1/28 8:00 AM Sky High 18 Vilsoet (GL) (2) Won 25-19, 25-15
5 18RD-L2-P2 Epic 18 National ROX (GL) (10) Adversity Ct 6 at 1/28 11:00 AM Epic 18 National ROX (GL) (10) Won 25-20, 25-22
6 18RD-L2-P2 Adversity Adidas G18 Prpl (GL) (6) Adversity Ct 6 at 1/28 12:00 PM Skyline 17 National (GL) (14) Won 25-20, 14-25, 15-13
7 18RD-L3-P1 TIV 18 Dawn (GL) (12) DEVA Ct 1 at 2/3 9:00 AM Skyline 17 National (GL) (14) Won 20-25, 25-16, 15-12
8 18RD-L3-P1 Belusa United 18 Cyclones (GL) (1) DEVA Ct 1 at 2/3 11:00 AM Belusa United 18 Cyclones (GL) (1) Won 25-23, 22-25, 15-5
9 18RD-L3-P1 Ascend 17 Purple (GL) (7) DEVA Ct 1 at 2/3 1:00 PM Ascend 17 Purple (GL) (7) Won 25-11, 25-21
10 18RD-L4-P4 Northside Out Chicago 17u (GL) (5) 1st Alliance Ct 4 at 3/17 9:00 AM Northside Out Chicago 17u (GL) (5) Won 25-20, 25-19
11 18RD-L4-P4 LC Tornadoes 18 Teal (GL) (11) 1st Alliance Ct 4 at 3/17 10:00 AM LC Tornadoes 18 Teal (GL) (11) Won 25-20, 27-25
12 18RD-L4-P4 Big Dog 17 Black (GL) (4) 1st Alliance Ct 4 at 3/17 12:00 PM Big Dog 17 Black (GL) (4) Won 25-15, 25-16
13 18RD-L5-P4 Net Force 17 Competition (GL) (13) Palos Courts Ct 4 at 3/18 8:00 AM Skyline 17 National (GL) (14) Won 26-24, 25-23
14 18RD-L5-P4 Evolution 17U (GL) (15) Palos Courts Ct 4 at 3/18 11:00 AM Skyline 17 National (GL) (14) Won 25-21, 25-15
15 18RD-L5-P4 Adversity Adidas G18 Blk (GL) (16) Palos Courts Ct 4 at 3/18 12:00 PM Skyline 17 National (GL) (14) Won 26-24, 25-22

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
An, Eunice Head Coach
Ehrenberg, Taylor Team Representative
Hughes, Robert Assistant Coach
Garnett, Samantha 33
Henthorn, Anna 8
Keefe, James 21
Kortas, Kellie 3
Kotsifas, Chrisavgi 13
Kwiatkoski, Abbey 10
Milkowski, Alexandra 2
Nagle, Elizabeth 24
Quigley, Meghan 9
Schmeltz, Anna 7
Stipetic, Victoria 12
Valdez, Isabela 1
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta