2018 GL Windy City Power League (League Dates)
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Club Momentum 16 Orange - Finished 19th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 16BD-L1-3PB ICE 16 Black (GL) (11) Sky High (CL) 5 at 2/11 2:30 PM Club Momentum 16 Orange (GL) (19) Won 25-23, 25-14
2 16BD-L1-3PB Acers 16 Purple (GL) (15) Sky High (CL) 4 at 2/11 3:30 PM Club Momentum 16 Orange (GL) (19) Won 14-25, 25-14, 15-9
3 16BD-L1-3PB Evolution 16U (GL) (14) Sky High (CL) 6 at 2/11 6:00 PM Club Momentum 16 Orange (GL) (19) Won 23-25, 25-22, 20-18
4 16BD-L1-3PB Chicago Shamrocks 15/16 (GL) (7) Adversity Ct 3 at 3/3 9:00 AM Club Momentum 16 Orange (GL) (19) Won 25-20, 25-17
5 16BD-L1-3PB Rampage 16-Elite (GL) (10) Adversity Ct 3 at 3/3 10:00 AM Rampage 16-Elite (GL) (10) Won 25-23, 25-19
6 16BD-L1-3PB IPV 16 Blue (GL) (6) Adversity Ct 2 at 3/3 12:30 PM IPV 16 Blue (GL) (6) Won 25-21, 25-15
7 16BD-L1-3PB Energy 16U - 1 (GL) (18) Adversity Ct 2 at 3/3 1:30 PM Energy 16U - 1 (GL) (18) Won 25-17, 26-24
8 16BD-L1-3PB TIV 16 Emily (GL) (2) Adversity Ct 1 at 3/3 3:30 PM TIV 16 Emily (GL) (2) Won 22-25, 25-13, 16-14
9 16BD-L1-3PB Club 1 16 Blue (GL) (3) Energy 4 at 3/10 10:00 AM Club 1 16 Blue (GL) (3) Won 25-17, 25-7
10 16BD-L4-PDD- Energy 16U - 1 (GL) (14) Energy 4 at 3/10 11:15 AM Energy 16U - 1 (GL) (14) Won 25-19, 25-21
11 16BD-L4-PDD- Belusa United 16 Ice (GL) (17) Energy 4 at 3/10 1:15 PM Belusa United 16 Ice (GL) (17) Won 25-22, 25-18
12 16BD-L4-PDD- Uno Girls 16 White (GL) (12) Energy 4 at 3/10 4:15 PM Uno Girls 16 White (GL) (12) Won 25-15, 25-23
13 16BD-CP1- Stateline 16 Black (GL) (19) Adversity Ct 3 at 4/8 8:00 AM Stateline 16 Black (GL) (19) Won 25-14, 21-25, 15-9
14 16BD-CP1- DIVC 16U Black (GL) (20) Adversity Ct 3 at 4/8 10:00 AM Club Momentum 16 Orange (GL) (17) Won 25-15, 25-15
15 16BD-CP1- Serve City W. Chicago 16s (GL) (18) Adversity Ct 3 at 4/8 1:00 PM Serve City W. Chicago 16s (GL) (18) Won 25-19, 26-24

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Brockman, Mark Assistant Coach
Campbell, Sydney Head Coach
Switzer, Matthew Assistant Coach
Amador, Frances 21
Bingham, Molly 22
Clarke, Abigail 25
Engelthaler, Morgan 26
Kempf, Sophia 35
Lamorte, Rachel 34
Lane, Niamh 37
Letchinger, Jordin 36
McCabe, Emily 24
Waite, Natalie 1
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta