2018 GL Windy City Power League (League Dates)
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Skyline 17/18 Competition - Finished 1st

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 18WD-L1-P2 LC Tornadoes 17 Teal (GL) (20) Adversity Ct 4 at 1/27 8:00 AM Skyline 17/18 Competition (GL) (9) Won 25-16, 25-15
2 18WD-L1-P2 360SA 18's Silver (GL) (25) Adversity Ct 4 at 1/27 10:00 AM Skyline 17/18 Competition (GL) (9) Won 25-9, 25-15
3 18WD-L1-P2 Precision 17-1 (GL) (21) Adversity Ct 4 at 1/27 11:30 AM Skyline 17/18 Competition (GL) (9) Won 25-10, 25-21
4 18WD-L1-P2 360SA 18's Black (GL) (24) Adversity Ct 4 at 1/27 1:30 PM Skyline 17/18 Competition (GL) (9) Won 25-20, 25-15
5 18WD-L2-P1 TIV 17 Ellie (GL) (5) Uno Ct 1 at 1/28 8:00 AM Skyline 17/18 Competition (GL) (9) Won 25-13, 25-16
6 18WD-L2-P1 Epic United 18 Premier (GL) (4) Uno Ct 2 at 1/28 10:00 AM Skyline 17/18 Competition (GL) (9) Won 31-29, 25-21
7 18WD-L2-P1 Sky High 18 Pomroy (GL) (1) Uno Ct 1 at 1/28 11:30 AM Sky High 18 Pomroy (GL) (1) Won 25-14, 27-25
8 18WD-L3-P1 Evolution 18U (GL) (13) Velocity Ct 2 at 2/3 8:00 AM Evolution 18U (GL) (13) Won 21-25, 25-23, 15-9
9 18WD-L3-P1 IPV 17HP (GL) (16) Velocity Ct 1 at 2/3 10:00 AM IPV 17HP (GL) (16) Won 29-27, 16-25, 15-7
10 18WD-L3-P1 Chicago Shamrocks 18 (GL) (17) Velocity Ct 1 at 2/3 11:30 AM Skyline 17/18 Competition (GL) (9) Won 25-14, 25-20
11 18WD-L4-P2 Celtic Force 17 Black (GL) (12) Sky High (CL) 2 at 3/17 9:00 AM Skyline 17/18 Competition (GL) (9) Won 28-30, 25-19, 15-5
12 18WD-L4-P2 Aggression 18 Black (GL) (8) Sky High (CL) 2 at 3/17 10:00 AM Skyline 17/18 Competition (GL) (9) Won 25-15, 25-14
13 18WD-GP4 Energy 18U - 1 (GL) (7) 1st Alliance Ct 4 at 3/18 8:00 AM Skyline 17/18 Competition (GL) (9) Won 25-27, 25-21, 15-7
14 18WD-GP4 Sky High 18 Marchinski (GL) (10) 1st Alliance Ct 4 at 3/18 10:00 AM Skyline 17/18 Competition (GL) (9) Won 25-17, 25-23
15 18WD-GP4 Luminos 16/17 (GL) (2) 1st Alliance Ct 4 at 3/18 1:00 PM Skyline 17/18 Competition (GL) (9) Won 25-17, 25-22
16 18WD-GLD- Serve City Wheaton 18-1 (GL) (8) 1st Alliance Ct 1 at 3/18 3:15 PM Skyline 17/18 Competition (GL) (2) Won 25-18, 25-15
17 18WD-GLD- IVVP 17 Black (GL) (14) 1st Alliance Ct 1 at 3/18 4:15 PM Skyline 17/18 Competition (GL) (2) Won 25-19, 25-14
18 18WD-GLD- Sky High 18 Pomroy (GL) (3) 1st Alliance Ct 1 at 3/18 5:15 PM Skyline 17/18 Competition (GL) (2) Won 25-22, 25-16

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Hughes, Robert Head Coach
Langellier, Marah Assistant Coach
Alanguilan, Alexis Lana
Choy, Michelle
Crotteau, Natalie
Darville, Anna
Denila, Franzyl Gian
Grunst, Katrina
Harrison, Sydney
Post, Sophia
Tully, Sarah
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta