18 14's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Wildcat Jrs. 14 Black - Finished 28th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool N Fusion 13 Silver (GL) GLC Ct. 2 at 1/13 3:00 PM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-6, 25-9
2 Pool N Rolling Thunder 14 Gold (GL) GLC Ct. 2 at 1/13 5:00 PM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-13, 25-16
3 Pool N SPVB 13 C-Fed (GL) GLC Ct. 2 at 1/13 8:00 PM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-19, 25-23
4 Gold Pool N The Edge 14 Black (GL) FSC Ct. 2 at 1/14 8:00 AM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-16, 25-22, 25-19
5 Gold Pool N Team One - 14 Onyx (GL) FSC Ct. 2 at 1/14 10:20 AM Team One - 14 Onyx (GL) Won 25-18, 25-23, 19-25
6 Bracket D Top Flight 14 Sigma (GL) GLC Ct. 8 at 3/3 8:00 AM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-18, 25-13
7 Bracket D Midwest Penguins 14-Black (BG) GLC Ct. 8 at 3/3 11:00 AM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-17, 25-22
8 Bracket D SPVB 13 Elite (GL) GLC Ct. 8 at 3/3 1:00 PM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-19, 25-23
9 Bracket C Top Flight 14 Theta (GL) GLC Ct. 5 at 3/4 8:00 AM Top Flight 14 Theta (GL) Won 25-21, 25-15
10 Bracket C New WAVE 13 Thunder (GL) GLC Ct. 5 at 3/4 10:00 AM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-15, 25-13
11 Bracket C Midwest Penguins 14-Black (BG) GLC Ct. 5 at 3/4 12:00 PM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-10, 14-25, 15-13
12 Bracket D Top Flight 14 Sigma (GL) GLC Ct. 7 at 4/21 8:00 AM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-10, 25-22
13 Bracket D SPVB 13 Elite (GL) GLC Ct. 7 at 4/21 11:00 AM SPVB 13 Elite (GL) Won 25-21, 25-27, 15-10
14 Bracket D Fusion 13 Red (GL) GLC Ct. 8 at 4/21 1:00 PM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-18, 25-20
15 Bracket C 14 ROYAL (BG) GLC Ct. 5 at 4/22 8:00 AM 14 ROYAL (BG) Won 25-15, 25-9
16 Bracket C Midwest Penguins 14-Black (BG) GLC Ct. 5 at 4/22 10:00 AM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-11, 25-23
17 Bracket C Top Flight 14 Theta (GL) GLC Ct. 5 at 4/22 12:00 PM Top Flight 14 Theta (GL) Won 25-14, 18-25, 15-9
18 Bracket D New WAVE 13 Thunder (GL) GLC Ct. 7 at 5/19 8:00 AM New WAVE 13 Thunder (GL) Won 25-22, 25-23
19 Bracket D Ignite14 Elite (HO) GLC Ct. 7 at 5/19 10:00 AM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-15, 25-17
20 Bracket D VC United 131 Elite (GL) GLC Ct. 7 at 5/19 12:00 PM VC United 131 Elite (GL) Won 26-24, 19-25, 16-14
21 Bracket E Rolling Thunder 14 Blue (GL) GLC Ct. 9 at 5/20 8:00 AM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-17, 25-19
22 Bracket E Fusion 13 Red (GL) GLC Ct. 9 at 5/20 11:00 AM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-14, 25-9
23 Bracket E SPVB 14 Blue (GL) GLC Ct. 9 at 5/20 1:00 PM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-11, 25-20

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Galloway, Taylor Head Coach
Stokes, Alicia Assistant Coach
Darrah, Amelia 55
Dempsey, Vanessa 18
Hall, Julia 28
Kozak, Kiley 12
Kuliga, Abigail 36
Lin-Peistrup, Rachel 26
O'Dwyer, Mary 46
Power, Molly 24
Savino, Katherine 27
Spaniak, Ava 29
Tritsis, Annabel 6
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta