2018 Great Lakes Volleyball League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

SPVB 13 CTE - Finished 54th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Jan20 P24 Top Flight 14 Psi (GL) Ct.6 Velocity at 1/20 8:00 AM Top Flight 14 Psi (GL) Won 25-18, 25-19
2 Jan20 P24 Fusion 14 Gold (GL) Ct.6 Velocity at 1/20 11:00 AM Fusion 14 Gold (GL) Won 8-25, 25-21, 15-12
3 Jan20 P24 D1 Regional G14 White (GL) Ct.6 Velocity at 1/20 12:00 PM D1 Regional G14 White (GL) Won 25-16, 22-25, 17-15
4 Jan21 G2P13 Club 1 14 Black (GL) Ct.4 Velocity at 1/21 8:00 AM SPVB 13 CTE (GL) Won 24-26, 25-23, 15-10
5 Jan21 G2P13 D1 Regional G13 Green (GL) Ct.4 Velocity at 1/21 9:00 AM SPVB 13 CTE (GL) Won 25-18, 14-25, 15-13
6 Jan21 G2 Crossover Matches Club Momentum 14 White (GL) Ct.4 Velocity at 1/21 11:30 AM SPVB 13 CTE (GL) Won 25-7, 25-21
7 Feb10 Brkt G Chicago Elite 13-3 (GL) Ct.2 Velocity at 2/10 8:00 AM SPVB 13 CTE (GL) Won 25-11, 22-25, 15-8
8 Feb10 Brkt G D1 Regional G13 Green (GL) Ct.2 Velocity at 2/10 11:00 AM D1 Regional G13 Green (GL) Won 26-24, 25-20
9 Feb10 Brkt G Fusion 13 Teal (GL) Ct.2 Velocity at 2/10 1:00 PM SPVB 13 CTE (GL) Won 25-8, 25-23
10 Feb11 Brkt F New WAVE 14 Fire (GL) Ct.9 Top Flight at 2/11 3:00 PM New WAVE 14 Fire (GL) Won 25-16, 25-10
11 Feb11 Brkt F VC United 132 Premier (GL) Ct.9 Top Flight at 2/11 5:00 PM VC United 132 Premier (GL) Won 10-25, 25-21, 15-11
12 Feb11 Brkt F Chicago Elite 14-3 (GL) Ct.10 Top Flight at 2/11 7:00 PM SPVB 13 CTE (GL) Won 25-15, 25-8
13 Feb24 Brkt G Top Flight 14 Omega (GL) Ct.5 Energy at 2/24 3:00 PM Top Flight 14 Omega (GL) Won 25-23, 25-15
14 Feb24 Brkt G Chicago Elite 14-3 (GL) Ct.5 Energy at 2/24 5:00 PM SPVB 13 CTE (GL) Won 25-22, 25-17
15 Feb24 Brkt G Fusion 14 Jade (GL) Ct.3 Energy at 2/24 7:00 PM Fusion 14 Jade (GL) Won 25-23, 25-22
16 Feb25 Brkt H Fusion 13 Fire (GL) Ct.5 Top Flight at 2/25 8:00 AM Fusion 13 Fire (GL) Won 22-25, 25-21, 15-12
17 Feb25 Brkt H Wildcat Jrs. 13 Premier (GL) Ct.5 Top Flight at 2/25 10:00 AM SPVB 13 CTE (GL) Won 29-27, 23-25, 16-14
18 Feb25 Brkt H Chicago Elite 14-3 (GL) Ct.5 Top Flight at 2/25 12:00 PM SPVB 13 CTE (GL) Won 25-13, 21-25, 15-6
19 Mar17Brkt H GLCYA L3 Elite (GL) Ct.3 Energy at 3/17 4:00 PM GLCYA L3 Elite (GL) Won 14-25, 25-19, 15-9
20 Mar17Brkt H Convoy G14 Black (GL) Ct.3 Energy at 3/17 5:00 PM SPVB 13 CTE (GL) Won 25-18, 25-19
21 Mar17Brkt H Top Flight 14 Kappa (GL) Ct.3 Energy at 3/17 7:00 PM SPVB 13 CTE (GL) Won 18-25, 25-14, 16-14
22 Mar18Brkt H Club 1 13 White (GL) Ct.2 Energy at 3/18 4:00 PM SPVB 13 CTE (GL) Won 25-10, 25-15
23 Mar18Brkt H Top Flight 14 Zeta (GL) Ct.2 Energy at 3/18 6:00 PM Top Flight 14 Zeta (GL) Won 25-18, 25-16
24 Mar18Brkt H Pipeline 14 Blue (GL) Ct.4 Energy at 3/18 8:00 PM SPVB 13 CTE (GL) Won 25-16, 25-16

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Schopp, Emily Head Coach
Stapleton, Luke Team Representative
Bauer, Elizabeth 70
Fitzgerald, Makayla 61
Khan, Vesaal 81
Milas, Grace 17
Petrbok, Stephanie 57
Rahschulte, Maddie 67
Shah, Sophia 47
Teske, Alyssa 34
Torres, Isabella 31
Vetaite, Luka 35
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta