2018 Great Lakes Volleyball League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Fusion 13 Fire - Finished 59th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Jan20 P6 SPVB 14 Navy (GL) Ct.6 Top Flight at 1/20 8:00 AM SPVB 14 Navy (GL) Won 25-10, 25-9
2 Jan20 P6 Fusion 14 Teal (GL) Ct.6 Top Flight at 1/20 11:00 AM Fusion 14 Teal (GL) Won 25-14, 25-12
3 Jan20 P6 Wildcat Jrs. 13 Wild (GL) Ct.6 Top Flight at 1/20 12:00 PM Fusion 13 Fire (GL) Won 18-25, 25-20, 15-7
4 Jan21 G2P18 Club Momentum 13 White (GL) Ct.5 Velocity at 1/21 3:00 PM Fusion 13 Fire (GL) Won 25-13, 25-9
5 Jan21 G2P18 Kane County 14 Gold (GL) Ct.5 Velocity at 1/21 5:00 PM Fusion 13 Fire (GL) Won 25-18, 25-16
6 Jan21 G2P18 Chicago Elite 13-3 (GL) Ct.5 Velocity at 1/21 8:00 PM Chicago Elite 13-3 (GL) Won 21-25, 25-22, 15-13
7 Feb10 Brkt I Top Flight 14 Omega (GL) Ct.6 Velocity at 2/10 9:00 AM Top Flight 14 Omega (GL) Won 25-9, 25-13
8 Feb10 Brkt I Club Momentum 14 White (GL) Ct.6 Velocity at 2/10 10:00 AM Fusion 13 Fire (GL) Won 25-5, 25-13
9 Feb10 Brkt I Wildcat Jrs. 13 Nike (GL) Ct.5 Velocity at 2/10 12:00 PM Wildcat Jrs. 13 Nike (GL) Won 25-16, 25-11
10 Feb11 Brkt J Chicago Elite 13 White (GL) Ct.7 Energy at 2/11 8:00 AM Fusion 13 Fire (GL) Won 25-21, 25-16
11 Feb11 Brkt J Pipeline 13 Black (GL) Ct.7 Energy at 2/11 11:00 AM Fusion 13 Fire (GL) Won 25-23, 25-18
12 Feb11 Brkt J GLCYA L3 Elite (GL) Ct.6 Energy at 2/11 1:00 PM GLCYA L3 Elite (GL) Won 25-21, 25-19
13 Feb24 Brkt I Evolution 13U (GL) Ct.2 Fusion at 2/24 3:00 PM Fusion 13 Fire (GL) Won 19-25, 25-20, 15-7
14 Feb24 Brkt I GLCYA L3 Elite (GL) Ct.2 Fusion at 2/24 6:00 PM GLCYA L3 Elite (GL) Won 8-25, 25-18, 15-7
15 Feb24 Brkt I Wildcat Jrs. 13 Nike (GL) Ct.2 Fusion at 2/24 8:00 PM Fusion 13 Fire (GL) Won 25-16, 25-18
16 Feb25 Brkt H SPVB 13 CTE (GL) Ct.5 Top Flight at 2/25 8:00 AM Fusion 13 Fire (GL) Won 22-25, 25-21, 15-12
17 Feb25 Brkt H Top Flight 14 Zeta (GL) Ct.5 Top Flight at 2/25 11:00 AM Fusion 13 Fire (GL) Won 16-25, 25-19, 16-14
18 Feb25 Brkt H CVA 13U GOLD (GL) Ct.5 Top Flight at 2/25 1:00 PM CVA 13U GOLD (GL) Won 25-14, 25-19
19 Mar17Brkt G VC United 132 Premier (GL) Ct.4 Energy at 3/17 3:00 PM VC United 132 Premier (GL) Won 25-21, 25-20
20 Mar17Brkt G CVA 13U GOLD (GL) Ct.4 Energy at 3/17 5:00 PM CVA 13U GOLD (GL) Won 25-14, 25-17
21 Mar17Brkt G Pipeline 14 Blue (GL) Ct.4 Energy at 3/17 7:00 PM Pipeline 14 Blue (GL) Won 17-25, 25-19, 15-11
22 Mar18Brkt H Wildcat Jrs. 13 Premier (GL) Ct.4 Energy at 3/18 4:00 PM Fusion 13 Fire (GL) Won 25-19, 10-25, 15-11
23 Mar18Brkt H Pipeline 14 Blue (GL) Ct.4 Energy at 3/18 6:00 PM Fusion 13 Fire (GL) Won 15-25, 25-23, 16-14
24 Mar18Brkt H Top Flight 14 Zeta (GL) Ct.2 Energy at 3/18 8:00 PM Top Flight 14 Zeta (GL) Won 27-25, 25-20

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Braddock, Kimberly Head Coach
Soller, David Team Representative
Barsotti, Makayla 30
Christakes, Lyla 26
Havlovic, Helena 11
Leonard, Ryann 13
Milz, Meredith 10
Mullen, Abigail 9
Netcher, Mara 27
O'Connell, Audrey 5
Schlueter, Peggy 32
Williams, Makayla 35
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta