43rd AAU Girls' Junior National Volleyball Championships
Pool/Bracket Results
 
Filter
Division:
Pool/Bracket:

Previous 
11 & Under - R1P6
Next

Record/Stats
Matches Sets
Team Won Lost Won Lost Match % Set % Point Ratio Final
[+]A5 Mizuno 111 Walter 1 2 2 4 33.33% 33.33% 0.9914 3

Play Schedule
Opponent Schedule Result Score
1 Tribe 11 Elite Jodie Jostens 11 at 6/19 8:00 AM Tribe 11 Elite Jodie Won 25-14, 25-22
2 Tampa Elite U11 Columbia Jostens 11 at 6/19 10:00 AM A5 Mizuno 111 Walter Won 25-9, 25-7
3 Avoli 11 Abby Jostens 11 at 6/19 1:00 PM Avoli 11 Abby Won 25-17, 25-12

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

[+]Avoli 11 Abby 3 0 6 0 100.00% 100.00% 2.0833 1

Play Schedule
Opponent Schedule Result Score
1 Tampa Elite U11 Columbia Jostens 11 at 6/19 9:00 AM Avoli 11 Abby Won 25-8, 25-14
2 Tribe 11 Elite Jodie Jostens 11 at 6/19 11:00 AM Avoli 11 Abby Won 25-9, 25-12
3 A5 Mizuno 111 Walter Jostens 11 at 6/19 1:00 PM Avoli 11 Abby Won 25-17, 25-12

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

[+]Tribe 11 Elite Jodie 2 1 4 2 66.67% 66.67% 0.9758 2

Play Schedule
Opponent Schedule Result Score
1 A5 Mizuno 111 Walter Jostens 11 at 6/19 8:00 AM Tribe 11 Elite Jodie Won 25-14, 25-22
2 Avoli 11 Abby Jostens 11 at 6/19 11:00 AM Avoli 11 Abby Won 25-9, 25-12
3 Tampa Elite U11 Columbia Jostens 11 at 6/19 12:00 PM Tribe 11 Elite Jodie Won 25-21, 25-17

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

[+]Tampa Elite U11 Columbia 0 3 0 6 0.00% 0.00% 0.5067 4

Play Schedule
Opponent Schedule Result Score
1 Avoli 11 Abby Jostens 11 at 6/19 9:00 AM Avoli 11 Abby Won 25-8, 25-14
2 A5 Mizuno 111 Walter Jostens 11 at 6/19 10:00 AM A5 Mizuno 111 Walter Won 25-9, 25-7
3 Tribe 11 Elite Jodie Jostens 11 at 6/19 12:00 PM Tribe 11 Elite Jodie Won 25-21, 25-17

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule


Matches - 2 of 3 to 25(15)
1st Team 2nd Team Schedule Score Work Team
Tribe 11 Elite Jodie A5 Mizuno 111 Walter Jostens 11 at 6/19 8:00 AM 25-14, 25-22 Avoli 11 Abby
Avoli 11 Abby Tampa Elite U11 Columbia Jostens 11 at 6/19 9:00 AM 25-8, 25-14 A5 Mizuno 111 Walter
A5 Mizuno 111 Walter Tampa Elite U11 Columbia Jostens 11 at 6/19 10:00 AM 25-9, 25-7 Tribe 11 Elite Jodie
Avoli 11 Abby Tribe 11 Elite Jodie Jostens 11 at 6/19 11:00 AM 25-9, 25-12 A5 Mizuno 111 Walter
Tribe 11 Elite Jodie Tampa Elite U11 Columbia Jostens 11 at 6/19 12:00 PM 25-21, 25-17 Avoli 11 Abby
Avoli 11 Abby A5 Mizuno 111 Walter Jostens 11 at 6/19 1:00 PM 25-17, 25-12 Tampa Elite U11 Columbia

Future Round Matches
Rank Next Match Next Work Assignment
1 - Avoli 11 Abby OCCC 166 at 6/20 8:00 AM (R2G1P6M1) OCCC 166 at 6/20 9:00 AM
2 - Tribe 11 Elite Jodie OCCC 162 at 6/20 9:00 AM (R2G1P2M2) OCCC 162 at 6/20 8:00 AM
3 - A5 Mizuno 111 Walter OCCC 165 at 6/20 9:00 AM (R2G1P5M2) OCCC 165 at 6/20 1:00 PM
4 - Tampa Elite U11 Columbia OCCC 170 at 6/20 9:00 AM (R2G2P10M2) OCCC 170 at 6/20 8:00 AM


† - Indicates the team is the work team for the previous match on the same court.

‡ - Indicates the team is the work team for the following match on the same court.

λ - Indicates the team is the work team for the following match on the same court if they win this match.

φ - Indicates the team is the work team for the following match on the same court if they lose this match.

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta