2018 Great Lakes Volleyball League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Pipeline 14 Blue - Finished 61st

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Jan20 P22 Fusion 13 Phoenix (GL) Ct.4 Velocity at 1/20 9:00 AM Pipeline 14 Blue (GL) Won 25-18, 25-13
2 Jan20 P22 Club Momentum 14 White (GL) Ct.4 Velocity at 1/20 11:00 AM Pipeline 14 Blue (GL) Won 25-18, 25-13
3 Jan20 P22 Energy Surge 14U - Lime (GL) Ct.4 Velocity at 1/20 1:00 PM Energy Surge 14U - Lime (GL) Won 23-25, 25-22, 15-5
4 Jan21 G1P5 Rolling Thunder 13 Gold (GL) Ct.3 Energy at 1/21 8:00 AM Rolling Thunder 13 Gold (GL) Won 25-23, 25-20
5 Jan21 G1P5 Rolling Thunder 13 Blue (GL) Ct.3 Energy at 1/21 11:00 AM Rolling Thunder 13 Blue (GL) Won 25-14, 25-15
6 Jan21 G1P5 Fusion 14 Phoenix (GL) Ct.3 Energy at 1/21 12:00 PM Fusion 14 Phoenix (GL) Won 25-23, 25-22
7 Feb10 Brkt F Club 1 14 Gray (GL) Ct.6 Energy at 2/10 4:00 PM Club 1 14 Gray (GL) Won 25-22, 25-15
8 Feb10 Brkt F Convoy G14 Black (GL) Ct.6 Energy at 2/10 5:00 PM Pipeline 14 Blue (GL) Won 25-21, 25-21
9 Feb10 Brkt F VC United 132 Premier (GL) Ct.6 Energy at 2/10 7:00 PM VC United 132 Premier (GL) Won 20-25, 25-17, 15-13
10 Feb11 Brkt G Breaker 14 Silver (GL) Ct.1 IBA at 2/11 8:00 AM Pipeline 14 Blue (GL) Won 25-16, 25-18
11 Feb11 Brkt G Fusion 13 Teal (GL) Ct.1 IBA at 2/11 11:00 AM Pipeline 14 Blue (GL) Won 25-20, 14-25, 15-9
12 Feb11 Brkt G SPVB 13 Navy (GL) Ct.1 IBA at 2/11 1:00 PM SPVB 13 Navy (GL) Won 25-16, 25-20
13 Feb24 Brkt F Top Flight 13 Sigma (GL) Ct.4 Energy at 2/24 3:00 PM Top Flight 13 Sigma (GL) Won 25-23, 25-10
14 Feb24 Brkt F Fusion 14 Phoenix (GL) Ct.4 Energy at 2/24 5:00 PM Pipeline 14 Blue (GL) Won 25-21, 25-16
15 Feb24 Brkt F Top Flight 13 Theta (GL) Ct.2 Energy at 2/24 7:00 PM Top Flight 13 Theta (GL) Won 25-20, 26-24
16 Feb25 Brkt G Top Flight 14 Kappa (GL) Ct.3 Top Flight at 2/25 8:00 AM Pipeline 14 Blue (GL) Won 25-20, 25-16
17 Feb25 Brkt G Top Flight 14 Nu (GL) Ct.3 Top Flight at 2/25 11:00 AM Top Flight 14 Nu (GL) Won 25-12, 25-21
18 Feb25 Brkt G Fusion 14 Phoenix (GL) Ct.4 Top Flight at 2/25 1:00 PM Fusion 14 Phoenix (GL) Won 25-14, 25-17
19 Mar17Brkt G Fusion 14 Jade (GL) Ct.2 Energy at 3/17 4:00 PM Fusion 14 Jade (GL) Won 25-14, 25-20
20 Mar17Brkt G Top Flight 14 Zeta (GL) Ct.2 Energy at 3/17 5:00 PM Top Flight 14 Zeta (GL) Won 25-18, 20-25, 15-9
21 Mar17Brkt G Fusion 13 Fire (GL) Ct.4 Energy at 3/17 7:00 PM Pipeline 14 Blue (GL) Won 17-25, 25-19, 15-11
22 Mar18Brkt H Breaker 13 Navy (GL) Ct.4 Energy at 3/18 3:00 PM Pipeline 14 Blue (GL) Won 25-12, 25-15
23 Mar18Brkt H Fusion 13 Fire (GL) Ct.4 Energy at 3/18 6:00 PM Fusion 13 Fire (GL) Won 15-25, 25-23, 16-14
24 Mar18Brkt H SPVB 13 CTE (GL) Ct.4 Energy at 3/18 8:00 PM SPVB 13 CTE (GL) Won 25-16, 25-16

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Branecki, Isabel 10
Cassata, Francesca 11
Creagan, Anna 25
Di Sandro, Bianca 13
Fogarty-Noonan, Rachel 16
Liapis, Zoe 19
O'Connor, Karson 20
Salamone, Samantha 22
Tungol, Juliana 23
Yonkee, Toni 24
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta