18 14's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Midwest Penguins 14-Black - Finished 20th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool F Fusion 14 Cardinal (GL) GLC Ct. 6 at 1/13 8:00 AM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-12, 25-16
2 Pool F SPVB 13 CTE (GL) GLC Ct. 6 at 1/13 10:00 AM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-9, 25-7
3 Pool F Ignite 14 Select (HO) GLC Ct. 6 at 1/13 1:00 PM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-23, 25-16
4 Gold Pool F Ignite14 Elite (HO) GLC Ct. 6 at 1/14 8:00 AM Ignite14 Elite (HO) Won 32-30, 20-25, 15-8
5 Gold Pool F Motion Volleyball 14 GRN (BG) GLC Ct. 6 at 1/14 10:00 AM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-12, 25-17
6 Gold Pool F Wisconsin Premier 14 Teal (BG) GLC Ct. 6 at 1/14 1:00 PM Wisconsin Premier 14 Teal (BG) Won 25-23, 25-8
7 Bracket D Fusion 13 Red (GL) GLC Ct. 8 at 3/3 9:00 AM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-13, 25-22
8 Bracket D Wildcat Jrs. 14 Black (GL) GLC Ct. 8 at 3/3 11:00 AM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-17, 25-22
9 Bracket D MKE Sting 13 Gold (BG) GLC Ct. 7 at 3/3 1:00 PM MKE Sting 13 Gold (BG) Won 21-25, 25-17, 16-14
10 Bracket C Team One - 14 Onyx (GL) GLC Ct. 6 at 3/4 8:00 AM Team One - 14 Onyx (GL) Won 25-19, 25-23
11 Bracket C EVC 14 National (GL) GLC Ct. 6 at 3/4 10:00 AM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-14, 25-23
12 Bracket C Wildcat Jrs. 14 Black (GL) GLC Ct. 5 at 3/4 12:00 PM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-10, 14-25, 15-13
13 Bracket C Team One - 14 Onyx (GL) GLC Ct. 5 at 4/21 9:00 AM Team One - 14 Onyx (GL) Won 25-23, 25-9
14 Bracket C Ignite14 Elite (HO) GLC Ct. 5 at 4/21 10:00 AM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-23, 25-17
15 Bracket C WVA 13-Black (BG) GLC Ct. 5 at 4/21 12:00 PM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-15, 25-17
16 Bracket C New WAVE 14 Tsunami (GL) GLC Ct. 5 at 4/22 9:00 AM New WAVE 14 Tsunami (GL) Won 18-25, 25-14, 15-13
17 Bracket C Wildcat Jrs. 14 Black (GL) GLC Ct. 5 at 4/22 10:00 AM Wildcat Jrs. 14 Black (GL) Won 25-11, 25-23
18 Bracket C SPVB 14 White (GL) GLC Ct. 6 at 4/22 12:00 PM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-16, 25-19
19 Bracket D SPVB 14 Blue (GL) GLC Ct. 8 at 5/19 8:00 AM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-15, 25-21
20 Bracket D SPVB 14 White (GL) GLC Ct. 8 at 5/19 11:00 AM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-22, 25-20
21 Bracket D New WAVE 13 Thunder (GL) GLC Ct. 7 at 5/19 1:00 PM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-19, 21-25, 15-9
22 Bracket C RVA G14 Navy (BG) GLC Ct. 6 at 5/20 9:00 AM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-15, 24-26, 15-9
23 Bracket C New WAVE 13 Thunder (GL) GLC Ct. 6 at 5/20 11:00 AM New WAVE 13 Thunder (GL) Won 25-23, 25-17
24 Bracket C New WAVE 14 Tsunami (GL) GLC Ct. 6 at 5/20 1:00 PM New WAVE 14 Tsunami (GL) Won 25-23, 25-18

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Adlam, Lauren Assistant Coach
Siebert, Janice Team Representative
Witon, Patricia Head Coach
Ambrookian, Lauren 5
Becker, Kathryn 22
Bielinski, Brooke 23
Glembin, Emily 1
Keyes, Kara 3
Knutson, Ana 14
Mullen, Isabella 7
Powers, Faith 8
Reynen, Hannah 17
Riffle, Cora 9
Treacy, Aoife 10
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta