2018 Great Lakes Volleyball League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Chicago Elite 16 S1 - Finished 43rd

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Jan13P2 VC United 153 Premier (GL) Ct.2 Fusion at 1/13 1:30 PM Chicago Elite 16 S1 (GL) Won 25-13, 15-25, 15-10
2 Jan13P2 New WAVE 15 Fire (GL) Ct.2 Fusion at 1/13 3:30 PM New WAVE 15 Fire (GL) Won 25-23, 25-23
3 Jan13P2 Top Flight 16 Omega (GL) Ct.2 Fusion at 1/13 5:30 PM Top Flight 16 Omega (GL) Won 25-17, 25-13
4 Jan14G2P8 Top Flight 15 Gamma (GL) Ct.4 Fusion at 1/14 12:30 PM Chicago Elite 16 S1 (GL) Won 17-25, 25-14, 15-9
5 Jan14G2P8 Energy Surge 15U - Blue (GL) Ct.4 Fusion at 1/14 2:30 PM Energy Surge 15U - Blue (GL) Won 27-25, 15-25, 15-9
6 Jan14G2P8 Pipeline 16 Blue (GL) Ct.4 Fusion at 1/14 5:30 PM Chicago Elite 16 S1 (GL) Won 26-24, 25-23
7 Feb3 Brkt D Cyclones 16 Silver-Adidas (GL) Ct.2 Energy at 2/3 9:00 AM Chicago Elite 16 S1 (GL) Won 25-13, 25-21
8 Feb3 Brkt D New WAVE 15 Ice (GL) Ct.2 Energy at 2/3 11:00 AM New WAVE 15 Ice (GL) Won 26-24, 25-19
9 Feb3 Brkt D D1 Regional G15 Green (GL) Ct.2 Energy at 2/3 1:00 PM D1 Regional G15 Green (GL) Won 25-16, 25-22
10 Feb4Brkt D D1 Regional G15 Black (GL) Ct.1 Top Flight at 2/4 9:00 AM D1 Regional G15 Black (GL) Won 25-13, 23-25, 15-10
11 Feb4Brkt D Chicago Elite 16 N1 (GL) Ct.1 Top Flight at 2/4 10:00 AM Chicago Elite 16 N1 (GL) Won 25-19, 23-25, 15-8
12 Feb4Brkt D Chicago Elite 15 N1 (GL) Ct.2 Top Flight at 2/4 12:00 PM Chicago Elite 16 S1 (GL) Won 26-28, 25-14, 15-10
13 Mar3Brkt E Fusion 15 Teal (GL) Ct.6 Top Flight at 3/3 8:00 AM Fusion 15 Teal (GL) Won 25-23, 25-15
14 Mar3Brkt E Chicago Elite 15 N1 (GL) Ct.6 Top Flight at 3/3 10:00 AM Chicago Elite 15 N1 (GL) Won 28-26, 22-25, 16-14
15 Mar3Brkt E Top Flight 16 Psi (GL) Ct.6 Top Flight at 3/3 12:00 PM Top Flight 16 Psi (GL) Won 25-23, 25-22
16 Mar4Pool 1 Energy Surge 16U - Blue (GL) Ct.7 Top Flight at 3/4 9:00 AM Chicago Elite 16 S1 (GL) Won 25-21, 21-25, 15-6
17 Mar4Pool 1 Pipeline 16 Blue (GL) Ct.7 Top Flight at 3/4 11:00 AM Chicago Elite 16 S1 (GL) Won 28-26, 25-14
18 Mar4Pool 1 Top Flight 16 Psi (GL) Ct.7 Top Flight at 3/4 1:00 PM Top Flight 16 Psi (GL) Won 26-24, 25-19
19 Mar17Brkt E Top Flight 16 Bongo (GL) Ct.1 IBA at 3/17 3:00 PM Top Flight 16 Bongo (GL) Won 25-23, 25-18
20 Mar17Brkt E Pipeline 15 Black (GL) Ct.1 IBA at 3/17 5:00 PM Pipeline 15 Black (GL) Won 21-25, 25-17, 15-10
21 Mar17Brkt E Drive 16 Red (GL) Ct.2 IBA at 3/17 7:00 PM Chicago Elite 16 S1 (GL) Won 21-25, 25-19, 15-12
22 Mar18Pool 1 Fusion 16 Gold (GL) Ct.5 Energy at 3/18 3:00 PM Fusion 16 Gold (GL) Won 25-8, 23-25, 20-18
23 Mar18Pool 1 CVA 15U Gold (GL) Ct.5 Energy at 3/18 5:00 PM Chicago Elite 16 S1 (GL) Won 25-16, 25-19
24 Mar18Pool 1 Drive 16 Red (GL) Ct.5 Energy at 3/18 8:00 PM Chicago Elite 16 S1 (GL) Won 25-23, 25-20

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Carter, Jack Head Coach
Pasquinelli, Nicole Team Representative
Taylor, Kelsey Assistant Coach
Catalan, Kimberly 1
Davidson, Nyiah 8
Greer, Kennedy 14
Houlihan, Abigail 6
Sader, Chloe 17
Stewart, Imari 7
Tate, Sarah 15
Thielmann, Kennedy 5
Walker, Sydni 4
Wormley, Taylor 16
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta