18 14's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

WVA 13-Black - Finished 25th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool H SPVB 14 Pre (GL) GLC Ct. 8 at 1/13 9:00 AM WVA 13-Black (BG) Won 25-15, 25-13
2 Pool H IPV 14 Gold (GL) GLC Ct. 8 at 1/13 11:00 AM WVA 13-Black (BG) Won 25-11, 25-8
3 Pool H EVC 14 National (GL) GLC Ct. 8 at 1/13 1:00 PM EVC 14 National (GL) Won 25-22, 27-25
4 Gold Pool G VC United 142 Elite (GL) GLC Ct. 7 at 1/14 9:00 AM WVA 13-Black (BG) Won 25-13, 27-25
5 Gold Pool G Top Flight 14 Theta (GL) GLC Ct. 7 at 1/14 10:00 AM Top Flight 14 Theta (GL) Won 25-15, 25-18
6 Gold Pool G D1 Elite G14 Green (GL) GLC Ct. 7 at 1/14 12:00 PM WVA 13-Black (BG) Won 23-25, 25-21, 15-13
7 Bracket C MKE Sting 13 Black (BG) GLC Ct. 6 at 3/3 8:00 AM MKE Sting 13 Black (BG) Won 25-10, 25-14
8 Bracket C SPVB 14 White (GL) GLC Ct. 6 at 3/3 10:00 AM SPVB 14 White (GL) Won 25-21, 25-17
9 Bracket C Fusion 14 Silver (GL) GLC Ct. 6 at 3/3 12:00 PM WVA 13-Black (BG) Won 26-24, 18-25, 16-14
10 Bracket D Triple Ace 14 Black (GL) GLC Ct. 8 at 3/4 8:00 AM WVA 13-Black (BG) Won 22-25, 25-17, 15-8
11 Bracket D VC United 142 Elite (GL) GLC Ct. 8 at 3/4 11:00 AM WVA 13-Black (BG) Won 25-27, 25-20, 17-15
12 Bracket D New WAVE 14 Tsunami (GL) GLC Ct. 7 at 3/4 1:00 PM New WAVE 14 Tsunami (GL) Won 25-22, 20-25, 15-12
13 Bracket C Motion Volleyball 14 BLU (BG) GLC Ct. 6 at 4/21 8:00 AM Motion Volleyball 14 BLU (BG) Won 25-18, 27-25
14 Bracket C River City 14 Blue (BG) GLC Ct. 6 at 4/21 10:00 AM WVA 13-Black (BG) Won 21-25, 25-17, 15-12
15 Bracket C Midwest Penguins 14-Black (BG) GLC Ct. 5 at 4/21 12:00 PM Midwest Penguins 14-Black (BG) Won 25-15, 25-17
16 Bracket D Triple Ace 14 Black (GL) GLC Ct. 7 at 4/22 8:00 AM WVA 13-Black (BG) Won 23-25, 25-16, 15-12
17 Bracket D EVC 14 National (GL) GLC Ct. 7 at 4/22 11:00 AM WVA 13-Black (BG) Won 20-25, 25-16, 15-12
18 Bracket D VC United 143 Elite (GL) GLC Ct. 7 at 4/22 1:00 PM VC United 143 Elite (GL) Won 14-25, 28-26, 15-7
19 Bracket C Team One - 14 Onyx (GL) GLC Ct. 6 at 5/19 8:00 AM Team One - 14 Onyx (GL) Won 17-25, 27-25, 16-14
20 Bracket C VC United 142 Elite (GL) GLC Ct. 6 at 5/19 10:00 AM VC United 142 Elite (GL) Won 25-18, 25-16
21 Bracket C VC United 143 Elite (GL) GLC Ct. 6 at 5/19 12:00 PM WVA 13-Black (BG) Won 25-23, 25-21
22 Bracket D Motion Volleyball 14 GRN (BG) GLC Ct. 8 at 5/20 8:00 AM WVA 13-Black (BG) Won 25-22, 25-21
23 Bracket D VC United 143 Elite (GL) GLC Ct. 8 at 5/20 11:00 AM WVA 13-Black (BG) Won 19-25, 25-14, 17-15
24 Bracket D VC United 131 Elite (GL) GLC Ct. 7 at 5/20 1:00 PM VC United 131 Elite (GL) Won 25-19, 25-18

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Bryant, Barrett Team Representative
Hovie, Allison Assistant Coach
Moriarty, Joseph Head Coach
Baierl, Olivia 91
Bartels, Sydney 43
Burdette, Brinley 74
Chevalier, Payton 92
Demetrician, Ella 89
Fortune, Karissa 85
Herman, Macy 98
Hlaban, Hannah 88
Johnson, Eva 68
Koss, Rachel 82
Rank, Ava 58
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta