18 14's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Midwest Penguins 13-Black - Finished 59th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool G SPVB 13 Navy (GL) GLC Ct. 7 at 1/13 9:00 AM SPVB 13 Navy (GL) Won 25-18, 15-25, 15-10
2 Pool G RVA G14 Navy (BG) GLC Ct. 7 at 1/13 11:00 AM RVA G14 Navy (BG) Won 25-21, 25-23
3 Pool G Top Flight 14 Theta (GL) GLC Ct. 7 at 1/13 1:00 PM Top Flight 14 Theta (GL) Won 25-19, 25-17
4 Silver Pool H SPVB 14 CTE (GL) GLC Ct. 8 at 1/14 4:00 PM SPVB 14 CTE (GL) Won 25-22, 13-25, 15-11
5 Silver Pool H SPVB 14 Pre (GL) GLC Ct. 8 at 1/14 5:00 PM Midwest Penguins 13-Black (BG) Won 25-19, 25-13
6 Silver Pool H D1 Elite G13 Green (GL) GLC Ct. 8 at 1/14 7:00 PM Midwest Penguins 13-Black (BG) Won 25-17, 25-22
7 Bracket I Fusion 14 Crimson (GL) GLC Ct. 5 at 3/3 4:00 PM Midwest Penguins 13-Black (BG) Won 25-17, 20-25, 15-13
8 Bracket I Club 1 14 Royal (GL) GLC Ct. 5 at 3/3 6:00 PM Midwest Penguins 13-Black (BG) Won 25-20, 25-14
9 Bracket I Club 1 14 Red (GL) GLC Ct. 5 at 3/3 8:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-20, 25-23
10 Bracket H Wildcat Jrs. 13 Purple (GL) GLC Ct. 4 at 3/4 3:00 PM Midwest Penguins 13-Black (BG) Won 25-14, 25-15
11 Bracket H Club 1 14 Red (GL) GLC Ct. 4 at 3/4 6:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 25-11, 25-20
12 Bracket H Club 1 14 Royal (GL) GLC Ct. 4 at 3/4 8:00 PM Midwest Penguins 13-Black (BG) Won 25-22, 25-17
13 Bracket G IPV 14HP (GL) GLC Ct. 1 at 4/21 3:00 PM IPV 14HP (GL) Won 25-19, 19-25, 15-13
14 Bracket G The Edge 14 Black (GL) GLC Ct. 1 at 4/21 5:00 PM The Edge 14 Black (GL) Won 25-23, 25-27, 15-5
15 Bracket G Krush VBC 13 National (LK) GLC Ct. 2 at 4/21 7:00 PM Midwest Penguins 13-Black (BG) Won 26-24, 25-27, 15-11
16 Bracket H SPVB 14 CTE (GL) GLC Ct. 4 at 4/22 3:00 PM Midwest Penguins 13-Black (BG) Won 26-24, 23-25, 15-9
17 Bracket H MKE Sting 13 White (BG) GLC Ct. 4 at 4/22 6:00 PM MKE Sting 13 White (BG) Won 25-22, 25-15
18 Bracket H The Edge 14 Black (GL) GLC Ct. 4 at 4/22 8:00 PM Midwest Penguins 13-Black (BG) Won 25-23, 25-23
19 Bracket G Energy 14U - Elite (GL) GLC Ct. 1 at 5/19 3:00 PM Energy 14U - Elite (GL) Won 21-25, 25-11, 15-7
20 Bracket G SWVBC G14 BLUE (BG) GLC Ct. 1 at 5/19 5:00 PM SWVBC G14 BLUE (BG) Won 25-22, 9-25, 16-14
21 Bracket G IPV 14HP (GL) GLC Ct. 2 at 5/19 7:00 PM IPV 14HP (GL) Won 19-25, 25-23, 15-12
22 Bracket H Club 1 14 Royal (GL) GLC Ct. 4 at 5/20 4:00 PM Midwest Penguins 13-Black (BG) Won 25-18, 14-25, 18-16
23 Bracket H SPVB 13 White (GL) GLC Ct. 4 at 5/20 6:00 PM SPVB 13 White (GL) Won 25-22, 21-25, 15-11
24 Bracket H Fusion 14 Cardinal (GL) GLC Ct. 4 at 5/20 8:00 PM Midwest Penguins 13-Black (BG) Won 25-21, 25-18

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Domask, Samantha Assistant Coach
Fuelling, Madison Head Coach
Siebert, Janice Team Representative
Adler, Isabelle 24
Anderson, Sofia 23
Berlowski, Aubrey 17
Clinton-Ragonese, Ava 19
Clinton-Ragonese, Olivia 20
Glaser, Myla 14
Ingrilli, Gabriella 2
Johnson, Daisy 22
Kiel, Alexandra 21
Kusek, Sophie 11
Wrench, Briella 5
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta