Filter
Division:
Team:

Columbia Jrs 16-1 Black

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 PLQ Pools - L LOCOS 16-1 (CE) W. Oregon U 3 at 1/21 9:00 AM Columbia Jrs 16-1 Black (EV) Won 25-19, 25-18
2 PLQ Pools - L Excel NW 15-1 Rox (CE) W. Oregon U 3 at 1/21 11:00 AM Columbia Jrs 16-1 Black (EV) Won 15-25, 25-22, 16-14
3 PLQ Pools - L Athena 16-3 Silver (CE) W. Oregon U 3 at 1/21 1:00 PM Athena 16-3 Silver (CE) Won 25-12, 20-25, 15-10
4 PLQ Cross - Pls ILMP 1 LAVA 16-1 (CE) W. Oregon U 1 at 1/21 2:15 PM LAVA 16-1 (CE) Won 25-11, 25-20
5 PLQ Cross - Pls ILMP 1 adidas NW 15-1 Matt (CE) W. Oregon U 2 at 1/21 4:15 PM adidas NW 15-1 Matt (CE) Won 25-20
6 PL1 Pls - Conquest K PDX VB 16-1 Black (CE) Hoop (Salem) 5 at 2/10 8:00 AM PDX VB 16-1 Black (CE) Won 25-22, 25-20
7 PL1 Pls - Conquest K Siskiyou 16-1 Storm (CE) Hoop (Salem) 5 at 2/10 10:00 AM Siskiyou 16-1 Storm (CE) Won 25-22, 25-16
8 PL1 Pls - Conquest K Wave 16-1 Gold (CE) Hoop (Salem) 5 at 2/10 1:00 PM Wave 16-1 Gold (CE) Won 25-13, 25-20
9 PL1 Cross - Conquest WVVC 16-1 Gold (CE) Hoop (Salem) 6 at 2/10 3:15 PM Columbia Jrs 16-1 Black (EV) Won 25-21, 26-24
10 PL1 Cross - Conquest MAC Juniors 16-2 Red (CE) Hoop (Salem) 5 at 2/10 5:15 PM MAC Juniors 16-2 Red (CE) Won 25-0
11 PL2 Pls - Conquest L NPJ Bend 16-B Black (CE) McKay HS 2 at 3/10 8:00 AM NPJ Bend 16-B Black (CE) Won 25-22, 11-25, 15-13
12 PL2 Pls - Conquest L Wave 16-1 Gold (CE) McKay HS 2 at 3/10 11:00 AM Columbia Jrs 16-1 Black (EV) Won 25-22, 25-19
13 PL2 Pls - Conquest L Athena 16-3 Silver (CE) McKay HS 2 at 3/10 12:00 PM Athena 16-3 Silver (CE) Won 25-21, 25-18
14 PL2 Cross - Conquest Game Day 16-1 (CE) McKay HS 2 at 3/10 3:15 PM Columbia Jrs 16-1 Black (EV) Won 25-20, 25-12
15 PL2 Cross - Conquest Wave 16-1 Gold (CE) McKay HS 1 at 3/10 5:15 PM Columbia Jrs 16-1 Black (EV) Won 25-13
16 PL3 Pools - Conquest K North Clackamas 16 Red (CE) Hoop (Salem) 5 at 4/15 8:00 AM Columbia Jrs 16-1 Black (EV) Won 25-14, 25-8
17 PL3 Pools - Conquest K Athena 16-3 Silver (CE) Hoop (Salem) 5 at 4/15 11:00 AM Athena 16-3 Silver (CE) Won 25-18, 19-25, 15-11
18 PL3 Pools - Conquest K Siskiyou 16-1 Storm (CE) Hoop (Salem) 5 at 4/15 12:00 PM Columbia Jrs 16-1 Black (EV) Won 25-16, 25-18
19 PL3 Cross - Conquest Aces 16-1 Elite (CE) Hoop (Salem) 6 at 4/15 2:15 PM Aces 16-1 Elite (CE) Won 19-25, 25-13, 15-13
20 PL3 Cross - Conquest Wave 16-1 Gold (CE) Hoop (Salem) 6 at 4/15 4:15 PM Wave 16-1 Gold (CE) Won 25-0

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta