18 18's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

EVC 17 National - Finished 63rd

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool P Michio Chicago 17Prem (GL) FSC Ct. 3 at 1/6 12:00 PM Michio Chicago 17Prem (GL) Won 25-21, 22-25, 15-6
2 Pool P WVA 18-Red (BG) FSC Ct. 3 at 1/6 2:00 PM WVA 18-Red (BG) Won 22-25, 25-16, 16-14
3 Pool P SPVB 18 CTE (GL) FSC Ct. 3 at 1/6 3:00 PM SPVB 18 CTE (GL) Won 25-10, 25-16
4 Silver Pool G CI ELITE 18-NAVY (GL) FSC Ct. 3 at 1/7 1:00 PM EVC 17 National (GL) Won 22-25, 25-22, 15-7
5 Silver Pool G Top Flight 18 Sigma (GL) FSC Ct. 4 at 1/7 3:00 PM EVC 17 National (GL) Won 25-17, 25-21
6 Silver Pool G IPV 18 HP (GL) FSC Ct. 4 at 1/7 4:00 PM IPV 18 HP (GL) Won 25-21, 25-21
7 Bracket G 1st Alliance 17 Onyx (GL) FSC Ct. 1 at 1/27 9:00 AM 1st Alliance 17 Onyx (GL) Won 26-24, 25-19
8 Bracket G Ultimate G17 Blue (GL) FSC Ct. 1 at 1/27 10:00 AM EVC 17 National (GL) Won 26-28, 25-15, 15-9
9 Bracket G Midwest Penguins 17-Black (BG) FSC Ct. 1 at 1/27 12:00 PM Midwest Penguins 17-Black (BG) Won 25-18, 25-13
10 Bracket H Ultimate G18 Blue (GL) FSC Ct. 1 at 1/28 2:30 PM Ultimate G18 Blue (GL) Won 25-22, 25-19
11 Bracket H Top Flight 18 Sigma (GL) FSC Ct. 1 at 1/28 4:30 PM Top Flight 18 Sigma (GL) Won 25-21, 25-22
12 Bracket H MVP 60450 17U (GL) FSC Ct. 2 at 1/28 6:30 PM EVC 17 National (GL) Won 25-15, 25-16
13 Bracket I Energy 17U - Elite (GL) FSC Ct. 4 at 2/3 8:00 AM Energy 17U - Elite (GL) Won 25-22, 25-22
14 Bracket I MVP 60450 17U (GL) FSC Ct. 4 at 2/3 10:00 AM EVC 17 National (GL) Won 25-12, 25-11
15 Bracket I Krush VBC 18 Elite (LK) FSC Ct. 3 at 2/3 12:00 PM EVC 17 National (GL) Won 25-23, 25-13
16 Bracket I WI Juniors 17-Elite (BG) FSC Ct. 3 at 2/4 9:00 AM EVC 17 National (GL) Won 25-22, 25-18
17 Bracket I New WAVE 18 Tsunami (GL) FSC Ct. 3 at 2/4 11:00 AM EVC 17 National (GL) Won 25-14, 25-14
18 Bracket I High Velocity 17 Pink (BG) FSC Ct. 3 at 2/4 1:00 PM EVC 17 National (GL) Won 23-25, 25-20, 15-12
19 Bracket H Ultimate G18 Blue (GL) FSC Ct. 2 at 3/17 3:30 PM EVC 17 National (GL) Won 25-23, 19-25, 15-6
20 Bracket H Fusion 18 Blue (GL) FSC Ct. 2 at 3/17 5:30 PM Fusion 18 Blue (GL) Won 29-27, 25-15
21 Bracket H Cyclones 17 Black-Adidas (GL) FSC Ct. 2 at 3/17 7:30 PM Cyclones 17 Black-Adidas (GL) Won 25-22, 25-17
22 Bracket H Top Flight 18 Bongo (GL) FSC Ct. 1 at 3/18 3:30 PM Top Flight 18 Bongo (GL) Won 25-14, 13-25, 15-9
23 Bracket H VC United 171 Premier (GL) FSC Ct. 1 at 3/18 4:30 PM EVC 17 National (GL) Won 28-26, 19-25, 15-10
24 Bracket H Club 1 18 Royal (GL) FSC Ct. 1 at 3/18 6:30 PM EVC 17 National (GL) Won 25-21, 25-6

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Allen, Joshua Assistant Coach
Vaughan, Patrick Head Coach
Ammenhauser, Riley 6
Feil, Maysie 15
Groebli, Savannah 25
Korp, Emma 23
Ladd, Olivia 7
Owens, Asia 17
Raices, Melody 12
Reynolds, Kelly 26
Smiles, Madeline 16
Vaughan, Maegan 13
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta