18 14's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

D1 Elite G14 White - Finished 71st

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool C MKE Sting 14 Black (BG) GLC Ct. 3 at 1/13 8:00 AM MKE Sting 14 Black (BG) Won 25-11, 25-4
2 Pool C Motion Volleyball 13 BLU (BG) GLC Ct. 3 at 1/13 11:00 AM D1 Elite G14 White (GL) Won 25-18, 25-21
3 Pool C Team ONE - 14 Ruby (GL) GLC Ct. 3 at 1/13 12:00 PM D1 Elite G14 White (GL) Won 25-22, 25-22
4 Gold Pool D MKE Sting 13 Black (BG) GLC Ct. 4 at 1/14 9:00 AM MKE Sting 13 Black (BG) Won 25-10, 25-8
5 Gold Pool D MKE Sting 14 White (BG) GLC Ct. 4 at 1/14 10:00 AM MKE Sting 14 White (BG) Won 25-13, 25-10
6 Gold Pool D SPVB 14 Blue (GL) GLC Ct. 4 at 1/14 12:00 PM SPVB 14 Blue (GL) Won 25-15, 25-14
7 Bracket G Wildcat Jrs. 13 Purple (GL) GLC Ct. 1 at 3/3 4:00 PM D1 Elite G14 White (GL) Won 25-13, 25-20
8 Bracket G Wildcat Jrs. 14 Purple (GL) GLC Ct. 1 at 3/3 6:00 PM Wildcat Jrs. 14 Purple (GL) Won 25-17, 25-17
9 Bracket G IPV 14HP (GL) GLC Ct. 2 at 3/3 8:00 PM IPV 14HP (GL) Won 24-26, 25-21, 15-5
10 Bracket G Motion Volleyball 14 GRN (BG) GLC Ct. 1 at 3/4 4:00 PM Motion Volleyball 14 GRN (BG) Won 25-18, 25-6
11 Bracket G VC United 145 Elite (GL) GLC Ct. 1 at 3/4 5:00 PM VC United 145 Elite (GL) Won 25-20, 21-25, 15-11
12 Bracket G D1 Elite G14 Black (GL) GLC Ct. 2 at 3/4 7:00 PM D1 Elite G14 White (GL) Won 25-18, 21-25, 15-9
13 Bracket H 13 ROYAL (BG) GLC Ct. 4 at 4/21 3:00 PM 13 ROYAL (BG) Won 25-19, 25-20
14 Bracket H D1 Elite G14 Black (GL) GLC Ct. 4 at 4/21 5:00 PM D1 Elite G14 Black (GL) Won 25-12, 25-10
15 Bracket H VC United 145 Elite (GL) GLC Ct. 4 at 4/21 7:00 PM D1 Elite G14 White (GL) Won 27-25, 25-23
16 Bracket I Wildcat Jrs. 13 Black (GL) GLC Ct. 6 at 4/22 3:00 PM Wildcat Jrs. 13 Black (GL) Won 25-19, 25-23
17 Bracket I VC United 145 Elite (GL) GLC Ct. 6 at 4/22 5:00 PM VC United 145 Elite (GL) Won 25-15, 25-21
18 Bracket I Club 1 13 Red (GL) GLC Ct. 6 at 4/22 7:00 PM Club 1 13 Red (GL) Won 18-25, 25-22, 15-11
19 Bracket J Motion Volleyball 13 BLU (BG) GLC Ct. 8 at 5/19 4:00 PM Motion Volleyball 13 BLU (BG) Won 21-25, 25-17, 15-11
20 Bracket J SPVB 13 Pre (GL) GLC Ct. 8 at 5/19 5:00 PM D1 Elite G14 White (GL) Won 25-12, 25-14
21 Bracket J Team ONE - 14 Ruby (GL) GLC Ct. 7 at 5/19 7:00 PM D1 Elite G14 White (GL) Won 21-25, 25-23, 15-13
22 Bracket J Team ONE - 13 Onyx (GL) GLC Ct. 7 at 5/20 4:00 PM D1 Elite G14 White (GL) Won 26-24, 25-8
23 Bracket J Fusion 14 Crimson (GL) GLC Ct. 7 at 5/20 6:00 PM D1 Elite G14 White (GL) Won 25-22, 15-25, 16-14
24 Bracket J Fusion 13 Silver (GL) GLC Ct. 7 at 5/20 8:00 PM Fusion 13 Silver (GL) Won 25-22, 25-23

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Hoffman, Jennifer Chaperone
Jacobson, Benjamin Assistant Coach
Nail, Kyle Team Representative
Rusznica, Christopher Head Coach
Brennan, Hannah 9
Gammons, Margaret 4
Graham, Madilyn 8
Harris, Elizabeth 22
Kennedy, Tara 31
Kiggins, Emily 26
Lapata, Amelia 45
Mather, Cameran 23
O'Gara, Teresa 91
Soucheray, Ivy 6
Woloszyn, Megan 27
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta