2018 GL Windy City Power League (League Dates)
Teams
 
Filter
Division:
Team:

DIVC 16U White - Finished 6th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 16RD-L1-P3 Sky High-Adidas 16-1 NS (GL) (8) Adversity Ct 3 at 2/10 9:00 AM DIVC 16U White (GL) (3) Won 25-14, 26-24
2 16RD-L1-P3 Fierce Elite 16 (GL) (14) Adversity Ct 3 at 2/10 10:00 AM DIVC 16U White (GL) (3) Won 22-25, 25-17, 16-14
3 16RD-L1-P3 Adversity Adidas G16 Blk (GL) (9) Adversity Ct 3 at 2/10 12:00 PM DIVC 16U White (GL) (3) Won 25-23, 25-12
4 16RD-L2-P3 Sky High-Adidas 16 Blue (GL) (15) Sky High (CL) 3 at 2/11 8:00 AM DIVC 16U White (GL) (3) Won 20-25, 25-16, 15-11
5 16RD-L2-P3 Club 1 16 White (GL) (7) Sky High (CL) 3 at 2/11 10:00 AM DIVC 16U White (GL) (3) Won 25-19, 25-22
6 16RD-L2-P3 Aggression 16 Black (GL) (11) Sky High (CL) 3 at 2/11 1:00 PM DIVC 16U White (GL) (3) Won 25-13, 27-25
7 16RD-L3-P3 Novus 16U Teal (GL) (10) Velocity Ct 3 at 3/3 9:00 AM Novus 16U Teal (GL) (10) Won 25-19, 25-23
8 16RD-L3-P3 Adversity Adidas G16 Prpl (GL) (5) Velocity Ct 3 at 3/3 11:00 AM Adversity Adidas G16 Prpl (GL) (5) Won 25-22, 25-22
9 16RD-L3-P3 Wildcat Jrs. 16 Premier (GL) (16) Velocity Ct 3 at 3/3 1:00 PM DIVC 16U White (GL) (3) Won 25-19, 26-24
10 16RD-L4-P3 Big Dog 16 Black (GL) (6) Uno Ct 3 at 3/10 8:00 AM DIVC 16U White (GL) (3) Won 25-16, 25-22
11 16RD-L4-P3 Sky High-Adidas 16-2 NS (GL) (13) Uno Ct 3 at 3/10 10:00 AM DIVC 16U White (GL) (3) Won 25-18, 18-25, 16-14
12 16RD-L4-P3 Diamond Elite 16 Jade ROX (GL) (12) Uno Ct 3 at 3/10 1:00 PM DIVC 16U White (GL) (3) Won 25-21, 25-22
13 16RD-L5-P1 Sky High-Adidas 16 White (GL) (1) Sky High (CL) 1 at 4/8 8:00 AM Sky High-Adidas 16 White (GL) (1) Won 25-19, 19-25, 15-7
14 16RD-L5-P1 Sky High 16 Zimmerman (GL) (2) Sky High (CL) 1 at 4/8 11:00 AM Sky High 16 Zimmerman (GL) (2) Won 17-25, 25-22, 15-12
15 16RD-L5-P1 Net Force 16 Competition (GL) (4) Sky High (CL) 1 at 4/8 12:00 PM Net Force 16 Competition (GL) (4) Won 25-19, 25-20

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Mendoza, Alexis Assistant Coach
Russ-Simons, Virginia Head Coach
Bowman, Emma 4
Czupryna, Paulina 10
Faron, Izabela 14
Krebasch, Julianna 3
Rygula, Klaudia 27
Sawko, Rebecca 21
Wiborg, Amy 20
Wirbicki, Pauline 13
Zaggoti, Noha 12
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta