18 14's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

VC United 144 Elite - Finished 45th

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool I Capital 14 Adidas (BG) GLC Ct. 9 at 1/13 8:00 AM Capital 14 Adidas (BG) Won 25-14, 25-14
2 Pool I SPVB 14 White (GL) GLC Ct. 9 at 1/13 11:00 AM SPVB 14 White (GL) Won 25-14, 25-19
3 Pool I EVC 13 National (GL) GLC Ct. 9 at 1/13 12:00 PM VC United 144 Elite (GL) Won 25-18, 22-25, 15-8
4 Silver Pool I DVA 14-1 (GL) GLC Ct. 9 at 1/14 3:00 PM VC United 144 Elite (GL) Won 25-13, 25-6
5 Silver Pool I DVA 14 Black (PLFD) (GL) GLC Ct. 9 at 1/14 5:00 PM VC United 144 Elite (GL) Won 25-15, 25-15
6 Silver Pool I Fusion 14 Crimson (GL) GLC Ct. 9 at 1/14 8:00 PM VC United 144 Elite (GL) Won 25-23, 26-28, 15-12
7 Bracket H Club 1 14 White (GL) GLC Ct. 4 at 3/3 4:00 PM VC United 144 Elite (GL) Won 25-19, 24-26, 15-7
8 Bracket H VC United 131 Elite (GL) GLC Ct. 4 at 3/3 6:00 PM VC United 131 Elite (GL) Won 25-14, 25-19
9 Bracket H Rolling Thunder 14 Gold (GL) GLC Ct. 4 at 3/3 8:00 PM VC United 144 Elite (GL) Won 25-13, 25-16
10 Bracket G VC United 145 Elite (GL) GLC Ct. 1 at 3/4 3:00 PM VC United 144 Elite (GL) Won 25-19, 25-18
11 Bracket G Motion Volleyball 14 GRN (BG) GLC Ct. 1 at 3/4 6:00 PM Motion Volleyball 14 GRN (BG) Won 25-20, 28-26
12 Bracket G The Edge 14 Black (GL) GLC Ct. 2 at 3/4 8:00 PM VC United 144 Elite (GL) Won 25-9, 25-20
13 Bracket F SPVB 13 C-Fed (GL) GLC Ct. 11 at 4/21 8:00 AM VC United 144 Elite (GL) Won 25-23, 26-24
14 Bracket F SPVB 14 Blue (GL) GLC Ct. 11 at 4/21 11:00 AM VC United 144 Elite (GL) Won 25-19, 20-25, 15-12
15 Bracket F VC United 131 Elite (GL) GLC Ct. 11 at 4/21 1:00 PM VC United 131 Elite (GL) Won 25-18, 25-11
16 Bracket E New WAVE 13 Thunder (GL) GLC Ct. 10 at 4/22 8:00 AM New WAVE 13 Thunder (GL) Won 26-24, 25-27, 16-14
17 Bracket E Fusion 14 Silver (GL) GLC Ct. 10 at 4/22 10:00 AM Fusion 14 Silver (GL) Won 25-14, 25-20
18 Bracket E Top Flight 14 Sigma (GL) GLC Ct. 10 at 4/22 12:00 PM VC United 144 Elite (GL) Won 25-22, 25-14
19 Bracket F Rolling Thunder 14 Gold (GL) GLC Ct. 12 at 5/19 8:00 AM VC United 144 Elite (GL) Won 25-22, 25-22
20 Bracket F Top Flight 14 Sigma (GL) GLC Ct. 12 at 5/19 11:00 AM Top Flight 14 Sigma (GL) Won 25-22, 25-23
21 Bracket F Rolling Thunder 14 Blue (GL) GLC Ct. 12 at 5/19 1:00 PM Rolling Thunder 14 Blue (GL) Won 25-27, 25-13, 15-13
22 Bracket F Rolling Thunder 14 Gold (GL) GLC Ct. 11 at 5/20 9:00 AM Rolling Thunder 14 Gold (GL) Won 23-25, 25-17, 15-12
23 Bracket F Triple Ace 14 Black (GL) GLC Ct. 11 at 5/20 10:00 AM Triple Ace 14 Black (GL) Won 25-13, 22-25, 17-15
24 Bracket F Midwest Penguins 14-Red (BG) GLC Ct. 12 at 5/20 12:00 PM Midwest Penguins 14-Red (BG) Won 25-14, 27-25

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Hidaka, Erik Head Coach
Schulze, Eric Team Representative
Beck, Madeline 31
George, Cameren 5
Hendershot, Nadia 54
Humphrey, Kalli 10
Kindgren, Athena 16
Maize, Elizabeth (Liz) 9
Shannon, Keira 99
Solt, Brynn 4
Wright, Sidney 32
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta