18 14's Great Lakes Power League
Teams
 
Filter
Division:
Team:

Team ONE - 14 Pearl

Play Schedule
Pool/Bracket Opponent Schedule Result Score
1 Pool E 14 ROYAL (BG) GLC Ct. 5 at 1/13 8:00 AM 14 ROYAL (BG) Won 25-9, 25-10
2 Pool E Motion Volleyball 14 GRN (BG) GLC Ct. 5 at 1/13 11:00 AM Motion Volleyball 14 GRN (BG) Won 22-25, 25-11, 15-12
3 Pool E SPVB 13 Pre (GL) GLC Ct. 5 at 1/13 12:00 PM Team ONE - 14 Pearl (GL) Won 25-20, 25-18
4 Silver Pool E Club 1 13 Royal (GL) GLC Ct. 5 at 1/14 3:00 PM Team ONE - 14 Pearl (GL) Won 25-6, 25-19
5 Silver Pool E SPVB 13 CTE (GL) GLC Ct. 5 at 1/14 5:00 PM Team ONE - 14 Pearl (GL) Won 25-9, 25-14
6 Silver Pool E New WAVE 13 Lightning (GL) GLC Ct. 5 at 1/14 8:00 PM Team ONE - 14 Pearl (GL) Won 25-8, 25-11
7 Bracket G Club 1 13 Red (GL) GLC Ct. 2 at 3/3 3:00 PM Team ONE - 14 Pearl (GL) Won 25-12, 25-19
8 Bracket G IPV 14HP (GL) GLC Ct. 2 at 3/3 6:00 PM Team ONE - 14 Pearl (GL) Won 25-19, 25-17
9 Bracket G Wildcat Jrs. 14 Purple (GL) GLC Ct. 1 at 3/3 8:00 PM Wildcat Jrs. 14 Purple (GL) Won 25-13, 27-25
10 Bracket F SPVB 14 Blue (GL) GLC Ct. 12 at 3/4 8:00 AM SPVB 14 Blue (GL) Won 25-5, 25-16
11 Bracket F Cyclones 14 Black-Adidas (GL) GLC Ct. 12 at 3/4 10:00 AM Cyclones 14 Black-Adidas (GL) Won 25-21, 25-15
12 Bracket F Krush VBC 13 National (LK) GLC Ct. 12 at 3/4 12:00 PM Team ONE - 14 Pearl (GL) Won 25-18, 25-20
13 Bracket G Krush VBC 14 National (LK) GLC Ct. 2 at 4/21 3:00 PM Team ONE - 14 Pearl (GL) Won 25-11, 25-22
14 Bracket G Club 1 14 Red (GL) GLC Ct. 2 at 4/21 6:00 PM Club 1 14 Red (GL) Won 27-25, 22-25, 15-3
15 Bracket G Midwest Penguins 13-Red (BG) GLC Ct. 2 at 4/21 8:00 PM Midwest Penguins 13-Red (BG) Won 25-17, 25-27, 15-11
16 Bracket G Krush VBC 14 National (LK) GLC Ct. 1 at 4/22 4:00 PM Team ONE - 14 Pearl (GL) Won 25-10, 25-23
17 Bracket G Cyclones 14 Black-Adidas (GL) GLC Ct. 1 at 4/22 6:00 PM Team ONE - 14 Pearl (GL) Won 25-21, 23-25, 15-13
18 Bracket G Rolling Thunder 14 Gold (GL) GLC Ct. 1 at 4/22 8:00 PM Team ONE - 14 Pearl (GL) Won 25-18, 25-19
19 Bracket F Top Flight 14 Sigma (GL) GLC Ct. 12 at 5/19 9:00 AM Undecided

Work Schedule
Pool/Bracket Schedule
1 Bracket F GLC Ct. 12 at 5/19 8:00 AM
2 Bracket F GLC Ct. 12 at 5/19 10:00 AM

◊ - Indicates that the work team assignment is not definite (depends on win/loss of previous match).

Roster
Name Role/Jersey #
Chavez, Michelle Assistant Coach
Dabrowski, Magdalena Head Coach
Anaya, Giovanna 22
Antiporek, Paige 16
Berryman, Kaitlyn 1
Dause, Michele 5
Epelbaum, Laila 17
Hutzler, Claire 18
Kristle, Kathryn 46
Rachford, Kathryn 40
Reginato, Ingrid 7
Roman, Samantha 8
Schmidt, Anna 3
AES - Orchestrate. Participate. Evaluate. | ©2011 Advanced Event Systems All Rights Reserved

Try the New Schedules & Results - Beta